DomácePodnikateľ Jozef Brhel zostáva naďalej väzobne stíhaný

Podnikateľ Jozef Brhel zostáva naďalej väzobne stíhaný

-

spot_img

Podnikateľ Jozef Brhel zostáva naďalej väzobne stíhaný

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 1. júna (TASR) – Podnikateľ Jozef B., obvinený v rámci januárovej akcie Mýtnik, zostáva naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v utorok Najvyšší súd (NS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 1T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku a sám rozhodol tak, že u obvineného J. B. vypustil dôvod kolúznej väzby a menovaného ponechal vo väzbe len z dôvodu útekovej väzby,“ objasnila hovorkyňa. ŠTS vo veci rozhodoval koncom mája.

Jeho obhajca Ľudovít Štanglovič na utorkové rozhodnutie NS SR pre TASR nemohol reagovať, keďže mu nebolo ešte doručené jeho písomné zdôvodnenie. Vyjadrí sa až po jeho doručení. Jozef B. je vo väzbe od 1. marca.

ŠTS a následne aj NS SR v rámci akcie Mýtnik poslali okrem Jozefa B. do väzby štyroch obvinených. Konkrétne jeho brata Petra B., exšéfa finančnej správy Františka I., Janu R. a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.
Medzičasom Petra B. prepustili na začiatku apríla na príkaz prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) z väzby na slobodu, keďže pominuli jej dôvody.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás