DomácePeter Pellegrini ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta

Peter Pellegrini ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta

-

Peter Pellegrini ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta

BRATISLAVA 19. januára (SITA) – Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) oficiálne ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta. V marcových prezidentských voľbách sa bude uchádzať o post hlavy štátu, oznámil dnes v Štátnej opere v Banskej Bystrici. Zdôraznil, že chce byť skutočným zástupcom všetkých slovenských občanov. K tomuto kroku sa rozhodol aj preto, že sa dlhodobo teší podpore ľudí a cíti voči nim obrovský záväzok. „Sebavedomé a hrdé Slovensko musí byť pre prezidenta na prvom miesta. Takýto má byť prezident, nie koaličný, nie opozičný,“ povedal.

Prezident podľa neho Pellegriniho musí mať víziu dlhodobej vízie svojej vlasti a pomáhať ju aj napĺňať. Zároveň má vedieť dostať za jeden stôl znepriatelené strany, ak si to situácia vyžaduje a nájsť cestu, ako všetkých ľudí na Slovensku spájať. „Koncepcia prezidenta ako protiváhy voči vláde je absolútne pomýlená a sľubuje nám len jedno – pokračovanie trvalého konfliktu medzi najvyššími ústavnými inštitúciami,“ vyhlásil Pellegrini. Ako dodal, že jeho víziou je silný a starostlivý štát a sociálne spravodlivá spoločnosť. Predsedníctvo strany Hlas-SD už kandidatúru svojho predsedu schválilo.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás