fbpx
DomácePellegrini reaguje na besnenie Matoviča: Vydal pokyn na zmenu...

Pellegrini reaguje na besnenie Matoviča: Vydal pokyn na zmenu smernice, ktorý sa týka fungovania médií v parlamente

-

Pellegrini reaguje na besnenie Matoviča: Vydal pokyn na zmenu smernice, ktorý sa týka fungovania médií v parlamente

BRATISLAVA 16. novembra (SITA) – Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) dnes ráno vydal pokyn na zmenu smernice, ktorý sa týka fungovania médií v parlamente. Predseda parlamentu tak smernicu doplnil o ustanovenie, ktoré hovorí, že do momentu, kým predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš neprisľúbi, že poslanci jeho klubu sa do budúcna zdržia akýchkoľvek útokov na iných poslancov, ktorí budú poskytovať rozhovor či vystupovať v živom vstupe, budú sa môcť rozhovory a živé vstupy robiť len v parlamentnej knižnici. Ako ďalej Pellegrini oznámil v pléne parlamentu, pred knižnicou bude zároveň stáť strážnik NR SR. Pellegrini zmeny vykonal na základe stredajšieho incidentu, keď predseda hnutia Slovensko Igor Matovič ešte pred začiatkom živého vystúpenia začal verbálne útočiť na poslanca Jána Mažgúta (Smer-SD), ktorý mal v živom vstupe RTVS vystúpiť.

„Bude to vytvárať značný diskomfort pre médiá, aby sa všetci vedeli zladiť a vtesnať sa do tejto knižnice. Za to je však zodpovedný Šipoš a poslanecký klub Slovensko. Akonáhle ma predseda poslaneckého klubu Slovensko v zmysle mojej stredajšej požiadavky príde uistiť, že incident podobný tomu, aký sa udial v stred sa viac nevyskytne, okamžite bude toto opatrenie zrušené,“ informoval v stredu Pellegrini. Predseda poslaneckého klubu Šipoš sa nachádzal v pléne, no na slová predsedu parlamentu nereagoval. „Nie je to z mojej strany nič osobné. Ak by sa takto správal poslanec zo strany Hlas-SD, PS alebo SaS, konal by som rovnako,“ povedal. V pléne s procedurálnym návrhom v stredu vystúpil poslanec Matovič, ktorý Pellegrininu odkázal, že by si nemal vytvárať nové pravidlá. Predseda parlamentu dal vypnúť Matovičovi mikrofón, keďže jeho návrh nebol procedurálny.

Zdroj: Politika Dnes, SITA

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás