NázoryPápež kňazom: Z každej tváre utierajte všetky slzy

Pápež kňazom: Z každej tváre utierajte všetky slzy

-

spot_img

Pápež kňazom: Z každej tváre utierajte všetky slzy

Vatican News:  Vo štvrtok 4. apríla prijal na osobnej audiencii pápež František spoločne tri rímske kolégiá – brazílske, latinskoamerické a mexické. V odovzdanom príhovore píše o ústredných témach v živote kňaza: o láske, obetovaní svojho života pre druhých, pokore a dôležitosti modlitby za nich.

Pápež vyzdvihol dôležitosť lásky, ktorá ako poznamenáva: „Nás tu všetkých spojila a udržiavať ju pri živote je našou hlavnou povinnosťou. Každé povolanie vychádza z lásky predsavzatia“. Aj kňazov najprv „Boh povolal za svoje deti a medzi nimi nám zveril osobitnú úlohu, ktorá nás k nemu najviac približuje: „darovať sa pre druhých“, zdôrazňuje Svätý Otec a dodáva: „Oni sú zmyslom našej existencie, cieľom našej lásky, pretože v nich realizujeme túto službu, ktorú od nás žiada Pán“.

Ďalej sa pápež zamýšľa nad tým, čo znamená „konať in persona Christi“, čo znamená „byť skutočnou ikonou Ježiša“. Podľa slov Svätého Otca to znamená „urobiť zo seba opatrovateľa každej tváre, každej slzy“, a preto uvádza aj návod, ako je to možné realizovať: „Tým, že ich slzy zotriem svojím kňazským rúchom. Najprv modlitbou, ktorou každú konkrétnu životnú situáciu predložím Božej prítomnosti: ‚Pane, trpí ten, ktorého miluješ‘ (porov. Jn 11, 3)“, odporúča v posolstve pápež František.

Ako druhú cestu prežívania kňazstva Svätý Otec pripomína kňazom, aby „obetovali celú svoju bytosť“ a pripomína Ježišove slová: ‚Môžete piť kalich, ktorý mám piť ja?‘ (Mt 20, 22), ktorými nehľadá len teoretickú disponovanosť k mučeníctvu, ale radikálne prijatie skutočnosti, že sme tu, aby sme plnili jeho vôľu a zriekli sa svojej vlastnej“, zdôrazňuje pápež.

Po tretie je dôležitá pokora, konštatuje Svätý Otec a dodáva: „s vedomím, že som na ceste, potrebujem modlitbu ešte viac ako tí, ktorým som povolaný slúžiť“, preto zdôrazňuje: „Nepodceňujte silu príhovoru tých, ktorých vám Boh postavil do cesty: vašich formátorov, vašich spolubratov kňazov, vášho najbližšieho okolia. Skrátka, dôverujte modlitbám všetkých členov verného Božieho ľudu a nezabúdajte sa modliť za jeho pastierov a za mňa“. 

Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. „Pápež kňazom: Z každej tváre utierajte všetky slzy“❤️
    Ale hlavne robte všetko pre to, aby ľudia nemuseli plakať!❤️

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás