fbpx
ZahraničnéOrbán na schôdzke IDC/CDI v Blede vyzval na okamžité...

Orbán na schôdzke IDC/CDI v Blede vyzval na okamžité prímerie na Ukrajine

-

Orbán na schôdzke IDC/CDI v Blede vyzval na okamžité prímerie na Ukrajine

Budapešť/Bled 18. mája (TASR) – Na zastavenie bojov na Ukrajine a následné mierové rokovania vyzval vo štvrtok v slovinskom Blede maďarský premiér a predseda strany Fidesz Viktor Orbán. Výzvu predniesol v rámci svojho prejavu na schôdzke medzinárodného združenia strán pravého stredu – Internacionály demokratického stredu (IDC/CDI). Pre agentúru MTI to uviedol Orbánov hovorca Bertalan Havasi, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

- reklama -

Predseda Fideszu pred lídrami pravicových strán z celého sveta zhodnotil prípravu na voľby do Európskeho parlamentu a ekonomickú situáciu v Európe, dodal Havasi.

Mottom dvojdňového zasadnutia výkonného výboru IDC/CDI v Slovinsku je „Bezpečnosť, spravodlivosť, mier“. Orbán je v súčasnosti jedným z podpredsedov tejto politickej organizácie, ktorá vznikla v roku 1961.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás