fbpx
ZahraničnéOrbán bez okolkov: Plán európskej integrácie je plán aký...

Orbán bez okolkov: Plán európskej integrácie je plán aký mal Hitler

-

Orbán bez okolkov: Plán európskej integrácie je plán aký mal Hitler


Orbán prirovnal projekt európskej integrácie k Hitlerovmu plánu na svetovládu

Budapešť 12. mája (TASR) – Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok prirovnal projekt európskej integrácie k snahe Adolfa Hitlera o ovládnutie sveta. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

- reklama -

„Byzantská ríša, Karol Veľký, (nemecký cisár) Otto, Napoleon a Hitler – títo všetci snívali, každý na inom základe, o európskej jednote,“ povedal Orbán v meste Vesprém na západe Maďarska.

Situácia dnes podľa jeho slov nie je iná. „Nezávislá národná existencia a myšlienka impéria sú prítomné súčasne. Národná kultúra a európske hodnoty. Suverenita a – ako to hovoria v Bruseli – čoraz užšia únia,“ dodal.

Maďarsko vstúpilo do Európskej únie v roku 2004. Orbán, ktorý je v Maďarsku pri moci od roku 2010, je odporcom viacerých záväzkov vyplývajúcich z členstva v EÚ, napríklad v oblasti azylovej politiky či právneho štátu.

Predseda maďarskej opozičnej strany Demokratická koalícia (DK) a bývalý premiér Ferenc Gyurcsány reagoval na najnovšie Orbánove vyjadrenia slovami: „Tento človek je chorý.“ Spomínať Hitlera spolu s európskou integráciou je „chorá, nechutná myšlienka“, napísal v príspevku na Facebooku.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás