fbpx
DomáceNRSR: Schôdzu k vláde odborníkov a voľbám neotvorili pre...

NRSR: Schôdzu k vláde odborníkov a voľbám neotvorili pre neuznášaniaschopnosť

-

NRSR: Schôdzu k vláde odborníkov a voľbám neotvorili pre neuznášaniaschopnosť

Bratislava 11. mája (TASR) – Mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR k vláde odborníkov a skoršiemu termínu predčasných volieb vo štvrtok ráno neotvorili. Poslanci opakovane neboli uznášaniaschopní.

- reklama -

Plénum zároveň vzhľadom na priebeh riadnej májovej schôdze odsúhlasilo, že vo štvrtok a piatok (12. 5.) sa hlasovať nebude. Najbližšie hlasovanie tak bude podľa slov podpredsedu parlamentu Petra Pčolinského (Sme rodina) v utorok (16. 5.) o 11.00 h, keď sa bude opakovane zisťovať aj uznášaniaschopnosť v rámci mimoriadnej schôdze.

Mimoriadne rokovanie inicioval opozičný Smer-SD. Chce presadiť uznesenie k úradníckej vláde a skorším voľbám, a to 1. alebo 8. júla. Kabinet odborníkov chce zaviazať, aby predložil aj návrhy zmien zákonov upravujúcich lehoty a podmienky dôležité na konanie parlamentných volieb v júlovom termíne.

K rozhodnutiu menovať vládu odborníkov prezidentka Zuzana Čaputová pristúpila po tom, ako dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuela Vlčan avizoval odchod z funkcie. Po ňom požiadal o odobratie poverenia riadiť rezort aj minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. Menovať nový kabinet plánuje hlava štátu začiatkom nasledujúceho týždňa.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás