DomáceNR SR: Predseda parlamentu Pellegrini zvolá na budúci týždeň...

NR SR: Predseda parlamentu Pellegrini zvolá na budúci týždeň mimoriadnu schôdzu k útokom medveďov

-

spot_img

NR SR: Predseda parlamentu Pellegrini zvolá na budúci týždeň mimoriadnu schôdzu k útokom medveďov

BRATISLAVA 5. apríla (SITA) – Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) zvolá na utorok 9. apríla mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k riešeniu ochrany ľudí pred útokmi medveďov. Dôvodom zvolania mimoriadnej schôdze je podľa Pellegriniho „ďalší vážny útok šelmy na človeka“. V katastrálnom území obce Kvačany v okrese Liptovský Mikuláš prišlo k stretu lesníka s medveďom hnedým. Podľa informácií Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR bežiaci medveď narazil do lesníka na úzkom lesnom chodníku v svahovitom teréne s hustým bukovým porastom. Po náraze 35-ročný muž spadol a utrpel zranenie hrudníka, chrbtice a zlomeninu rebier. Na odplašenie medveďa trikrát výstražne vystrelil, pričom medveďa nezasiahol.

„Na mojom minulotýždňovom stretnutí s ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom (nominant SNS) som povedal, že som pripravený zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu na prijatie ústavného zákona o regulácii medveďov, pokiaľ sa útoky šelmy na ľudí budú opakovať. Keďže v nemocnici leží ďalšia obeť útoku medveďa a vláda už tento návrh zákona schválila, nie je žiaden dôvod čakať,“ uviedol predseda parlamentu.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás