DomáceNový poradca premiéra R. Fica E. Chmelár si chce...

Nový poradca premiéra R. Fica E. Chmelár si chce zachovať svoje názory, ktoré sa nemusia stotožňovať s ÚV SR

-

Nový poradca premiéra R. Fica E. Chmelár si chce zachovať svoje názory, ktoré sa nemusia stotožňovať s ÚV SR

BRATISLAVA 29. novembra (SITA) – Politológ Eduard Chmelár sa stal poradcom premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Tvrdí, že si chce zachovať svoje názory a v tejto funkcii nie je na to, aby tlmočil názory úradu vlády. „To bola jedna z podmienok, že jednak si zachovám slobodu a jednak pre všetky moje názory platí, že sa nemusia stotožňovať s názorom úradu vlády,“ vyjadril sa Chmelár v internetovej relácii Teraz takto. Ako ďalej dodal, keď sa Henryho Kissingera pýtali, prečo robí poradcu americkému prezidentovi Richardovi Nixonovi, keď s ním nesúhlasí a Nixon „kašle“ na jeho názory, tak povedal, že jeho úlohou je predostrieť prezidentovi nejaké koncepcie, ale politické rozhodovanie je už na Nixonovi. „A tak je to správne,“ povedal Chmelár, ktorý býval pri politickom komentovaní k strane Smer-SD kritický.

Eduard Chmelár je slovenský politický komentátor, historik a bývalý vysokoškolský pedagóg, ktorý sa 1. apríla 2023 stal poradcom podpredsedu Smeru-SD Juraja Blanára. Neúspešne kandidoval za prezidenta vo voľbách v roku 2019 a neúspešne sa pokúšal presadiť v politike v rámci Strany zelených a strany Socialisti.sk.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. takze sa nakoniec tento tchor uplatnil v novej mocenskej zostave, prizivnik sa nezaprie, komu a čim chce tato troska radiť?
    Fico minus body

    • Úbožiak, no nie Chmelar. Ten je vysoko vzdelaný, aj keď v názoroch niekedy svojsky, no vždy autenticky. Nesrši z neho žlč ako z “Dana”, ktoremu nejde o pravdu a objektivitu, dal sa do pózy urazeného a porazeného?! Lebo tí, ktorých volil, vo voľbách neuspeli?!
      Fico, plus body. A to je aj názor tých, ktorí ho nevolili!!!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás