NázoryNáznak nového polického subjektu?

Náznak nového polického subjektu?

-

spot_img

Náznak nového polického subjektu?

Na sociálnej sieti Juraja Draxlera sa objavil status, kde predstavuje jeho tím. Medzi inými sa tam objavuje aj pán Marcinčin, bývalý podpredseda KDD

J. Draxler: MôJ TÍM

Zhromažďujem okolo seba ľudí so znalosťami bezpečnostnej problematiky, hospodárskej politiky, ale aj školstva či zdravotníctva.
Jeseň pravdepodobne bude veľmi komplikovaná a bude treba pripraviť viacero mechanizmov na to, ako konkrétne pomáhať rôznym organizáciám. Okrem toho vláda už bude musieť mať naozaj adresnú, presnú kritiku, a to prinajmenšom každý týždeň.

Ostatné mesiace som o nastávajúcej kríze hovoril s mnohými ľuďmi z podnikateľskej sféry, zo štátnej správy, aj z iných oblastí. Dohodli sme sa, že bude treba vytvoriť koordinačný štáb, zložený z prvotriednych odborníkov.
Prví ľudia z tohto tímu sa verejnosti predstavujú, ďalší pribudnú do septembra. Spolupracujeme tiež s ľuďmi priamo zo štátnej správy, aj so špičkovými odborníkmi zo zahraničia.

Nebude to ľahké, ale inak sa nedá. Ďalší tím medzitým pripravuje podrobnú víziu toho, ako by Slovensko malo naozaj fungovať.

Peter Krajčírovič. Bývalý riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Bezpečnostnej problematike zasvätil celý život, služobne dosiahol hodnosť plukovníka.

Anton Marcinčin. Bývalý ekonóm Svetovej banky pre Slovensko, neskôr dlhoročný poradca ministra financií. Absolvent prestížnej ekonomickej školy CERGE-EI. Po voľbách pôsobil aj na novom Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, odkiaľ nedávno odišiel
Roman Huňa. Dlhé roky pôsobil ako špecialista v Rade Európy. Absolvent Masarykovej univerzity v Brne. Plynule rozpráva francúzsky, anglicky a rusky
Juraj Kríž. Úspešný komunálny politik a podnikateľ
Márius Hričovský. Právnik a ekonóm. Po diplomatickej kariére pôsobil ako poradca ministra hospodárstva, neskôr dlhé roky v orgánoch domácich energetických spoločností

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Len do toho, chlapci.
    Čím viac strán postavíte, tým väčšia šanca, že dnešná Matojunta zostane pri moci aj po voľbách.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás