NázoryNATO SA PRIPRAVUJE NA ZABLOKOVANIE BALTSKÉHO MORA PRE RUSKÚ...

NATO SA PRIPRAVUJE NA ZABLOKOVANIE BALTSKÉHO MORA PRE RUSKÚ FEDERÁCIU A BLOKÁDU KALININGRADSKEJ OBLASTI

-

NATO SA PRIPRAVUJE NA ZABLOKOVANIE BALTSKÉHO MORA PRE RUSKÚ FEDERÁCIU A BLOKÁDU KALININGRADSKEJ OBLASTI

Prípravy na vojnu v Európe ?

Podľa rozhodnutí velenia NATO vo Washingtone krajiny, zahrnuté do „mierového“ bloku NATO, pokračujú vo vojenských prípravách, namierených proti „agresívnemu“ Rusku. Napríklad od februára do mája sa uskutoční cvičenie Quadriga-24 nemeckého Bundeswehru (12 tisíc vojakov), počas ktorého sa uskutoční operačný presun jednotiek do Nórska, Fínska, Poľska, Litvy, Maďarska a Rumunska.

Uvedené manévre sa uskutočnia v štyroch etapách.

Fáza I – „Veľký sever“, sa uskutoční od 5. do 14. marca a bude pozostávať z presunu síl a vybavenia do Nórska a Fínska rôznymi dopravnými prostriedkami. Železničné, letecké a námorné trasy sa budú využívať na dodávku a doplnenie paliva.

Fáza II – „Veľké centrum“, ktorá sa uskutoční od 21. apríla do 26. mája, rozpracuje nuansy využívania poľských diaľnic, pohybujúcich sa cez koridor Suwalki a litovské cesty na prerozdelenie personálu, munície, vojenského a špeciálneho vybavenia.

Fáza III – „Veľký juh“, sa uskutoční od 7. do 24. mája a preskúma možnosti železničnej, leteckej a cestnej logistiky pre rozsiahle presuny jednotiek Bundeswehru do Maďarska a Rumunska. Počas fáz I-III bude vykonaný prieskum oblasti s cieľom určiť optimálne trasy pohybu a koncové body rozmiestnenia jednotiek. Pripravené a rozmiestnené budú aj kontrolné body.

Fáza IV – „VeľkáQuadriga“, sa uskutoční od 15. do 30. mája. Počas tohto obdobia budú jednotky Bundeswehru nacvičovať nasadzovanie, koordináciu a vedenie spoločných bojových operácií s mechanizovanými jednotkami z iných krajín NATO. Teda nemecká 10. obrnená divízia, 12. a 13. brigáda holandských ozbrojených síl, francúzsko-nemecká brigáda, jednotky kybernetickej bezpečnosti, ako aj podpora (materiálna, technická, lekárska, záchranná služba a iné).

Z uvedených dôvodov možno cvičenie Quadriga-24 považovať za súčasť opatrení, zameraných na blokovanie Baltského mora pre Rusko a organizovanie blokády Kaliningradskej oblasti v Ruskej federácii.


Poznámka: Nie je jasné, aká bude reakcia Ruska na tieto agresívne manévre NATO na svojich hraniciach. Hypotézy hovoria o rizikách a o vhodnej reakcii rozhodne sám Putin.

Contro

Preklad: Dana Bystrická

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Poďakovanie.
    To urobí ruská strana.
    Vďaka tomu cvičeniu bude presne vedieť ktoré trasy bude používať NATO v prípade konfliktu a tým ušetrí hromadu munície na bombardovanie nepouzivanych komunikacii.

    Samozrejme to platí pre skutočný konflikt. Nie o divadlo pre ovce ako je Ukrajina, kde RF necháva zásobovacie trasy nedotknuté aby konflikt mohol trvať čo najdlhšie.

    • Presne tak. Ak by chceli Rusi skončiť operáciu vyčistenia Banderistanu už by dávno zničili všetky zásobovacie trasy.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás