DomáceNajvyšší súd SR prepustil exsudcu Richarda Molnára z väzby...

Najvyšší súd SR prepustil exsudcu Richarda Molnára z väzby na slobodu (aktualizované)

-

spot_img

Najvyšší súd SR prepustil exsudcu Richarda Molnára z väzby na slobodu (aktualizované)

Foto: TASR – Ján Kroššlák

Bratislava 4. marca (TASR) – Najvyšší súd (NS) SR prepustil bývalého bratislavského krajského sudcu Richarda M. z väzby na slobodu. NS SR o tom rozhodol vo štvrtok na neverejnom zasadnutí. TASR o tom informoval jeho obhajca Ondrej Urban.

„Vítam toto rozhodnutie NS SR v mene klienta. Bližšie podrobnosti rozhodnutia NS SR nepoznám, k nemu sa vyjadrím po tom, čo mi bude doručené. Som rád, že po takmer 12 mesiacoch je prepustený z väzby na slobodu, a to aj v nadväznosti na nález Ústavného súdu SR z konca januára tohto roku,“ uviedol ďalej Urban pre TASR.

Pôvodne Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v druhej polovici februára rozhodol, že Richard M. obvinený v kauzách Búrka a Víchrica zostáva vo väzbe. Súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie a predĺžil mu lehotu trvania väzby do 11. júna 2021. Väzbu obvineného súd dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil.

Richard M. je jedným z 13 sudcov, ktorých vlani 11. marca počas akcie Búrka zadržala a obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA). Obvinený je z trestného činu prijímania úplatku.

Obvinený je aj v rámci minuloročnej jesennej akcie Víchrica. Vtedy príslušníci NAKA zadržali a obvinili aj podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. a ďalšie osoby. Medzi nimi je i bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Jarmila U.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás