fbpx
DomáceNajnovší priekum preferencií: HLAS vedie, SMER prudko stúpa

Najnovší priekum preferencií: HLAS vedie, SMER prudko stúpa

-

Najnovší priekum preferencií: HLAS vedie, SMER prudko stúpa

BRATISLAVA – Keby sa konali voľby, určite by sa ich zúčastnilo 60%, a pravdepodobne ďalších 26% opýtaných. Vyplýva to z júnového prieskumu volebných preferencií spoločnosti ACTLY exkluzívne pre spoločnosť Zoznam a spravodajský portál Topky.sk.

Keby boli voľby začiatkom júna 2021, do NR SR by sa dostalo 8 strán. S prehľadom by vyhral Hlas-SD (22,5%). Na druhom mieste by sa umiestnil Smer-SD so 14,8%.

S viac, ako trojbodovým odstupom nasleduje tretia SaS s 11,6%. Tá má zasa podobný, takmer trojbodový náskok pred OĽaNO. V parlamente by zasadli aj PS, KDH, Sme rodina a Republika. Za ľudí by ostali mimo NR SR s 3,4%.

Súčasná koalícia by mala iba 46 poslancov, na vládnutie by potrebovala minimálne 76. Ide teda o výrazný pokles oproti voľbám. Najväčšiu zmenu v politických preferenciách zaznamenala strana Smer –SD s najlepším výsledkom od vzniku strany Hlas. Smer zrejme posilnili najmä nestáli voliči strany Sme rodina, ktorá klesla takmer na úroveň z konca roka 2020. Aj v júni pokračoval kontinuálny pokles OĽANO a mierny nárast KDH.

Zdroj: topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás