DomáceNaď ospevuje Krajčího, ale nezabudol dať súhlas na opätovné...

Naď ospevuje Krajčího, ale nezabudol dať súhlas na opätovné presuny cudzích vojsk. Pozrite si trasy

-

spot_img

Naď ospevuje Krajčího, ale nezabudol dať súhlas na opätovné presuny cudzích vojsk. Pozrite si trasy

Bratislava 12. marca (TASR) – Fakt, že minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) oznámil, že v piatok podá demisiu, je dostatočným dôvodom na to, aby sa nehľadali ďalšie argumenty pre spochybňovanie fungovania koalície. Pred rokovaním vlády to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Je presvedčený, že Krajčí neurobil na svojom poste žiadny morálny ani politický prešľap, podľa jeho názoru nie je korektné ani spochybňovať jeho odborné rozhodnutia. „Jeho krok, ktorý má zmierniť napätie v koalícii, je prejavom najvyššej politickej kultúry,“ povedal minister obrany. Koaličným partnerom zároveň odkázal, že je čas „prestať politikárčiť a začať pracovať pre ľudí“.

Krajčí oznámil, že svoju demisiu podá už v piatok. Pôvodne mal odchádzať postupne s tým, že bude ešte niekoľko týždňov pomáhať novému šéfovi rezortu. Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) vo štvrtok (11. 3.) avizoval, že Krajčí by mal odísť až vtedy, keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V. Postup OĽANO vyvolal opätovné koaličné pnutie.

Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky aj zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez Slovensko v budúcom týždni. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

Od 15. do 21. marca 2021 je cez územie SR plánovaných 16 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde najmä o presun amerických, nemeckých a poľských vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

V tom istom období sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR na trasách Michalovce – Trebišov, Trebišov – Veľké Ozorovce, Veľké Ozorovce – Michalovce, Martin – Bánovce nad Bebravou a späť, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Zemianske Kostoľany – Sereď a späť, Prešov – Zemianske Kostoľany a späť, Zemianske Kostoľany – Nitra a späť, Sklené – Nováky a späť, Zemianske Kostoľany – Sliač a späť, Zemianske Kostoľany – Trebišov a späť, Zemianske Kostoľany – Rožňava, Michalovce – Poprad, Zemianske Kostoľany – Žilina a späť, Poprad – Ruskov.

Plánovaný je taktiež železničný presun na trase Prešov – Zemianske Kostoľany.

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

 1. Od kedy je dosadená táto bábková vláda, máme docela rušný armádny život.
  Žeby príprava na veľké konečné prekvapenie??

 2. 150 mil. eur na vojenskú techniku, to je to Naďove „začať pracovať pre ľudí“.
  Začať pracovať pre ľudí Slovenska, nie pre záujmy cudzích mocností, „pán“ Naď!!!§§§
  Prečo nám po Slovensku korzujú americkí, nemeckí a poľskí vojaci???§§§

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás