DomáceNa samit NATO ako komparz si idú urobiť výlet...

Na samit NATO ako komparz si idú urobiť výlet Čaputová s Korčokom

-

spot_img

Na samit NATO ako komparz si idú urobiť výlet Čaputová s Korčokom

Bratislava 13. júna (TASR) – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) v nedeľu odcestuje do Bruselu. Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú tam bude sprevádzať na pondelkovom (14. 6.) samite Severoatlantickej aliancie (NATO). TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.


      „Od samitu očakávame viaceré dôležité politické rozhodnutia, predovšetkým spustenie procesu revízie Strategickej koncepcie NATO z roku 2010. Bezpečnostné prostredie v Európe, ale aj vo svete sa medzičasom zásadným spôsobom zmenilo a Severoatlantická aliancia musí reagovať, aby bola aj naďalej nespochybniteľnou zárukou bezpečnosti pre 30 členských krajín. K tomu potrebujeme predovšetkým politickú jednotu a súdržnosť spojencov, ale rovnako tak aj nevyhnutné vojenské spôsobilosti,“ vyhlásil minister.


      Ako doplnil rezort, výstupy samitu majú reflektovať na niekoľkomesačné diskusie spojencov o tom, ako posilniť politickú jednotu a konzultácie spojencov, kľúčovú úlohu Aliancie v oblasti odstrašenia a kolektívnej obrany, ale aj spoluprácu s partnerskými krajinami.


      V centre pozornosti bruselského samitu je ambiciózny plán adaptácie NATO do roku 2030. Návrhy na zlepšenie pripravenosti Aliancie na meniace sa hrozby sa týkajú aj zvýšenia odolnosti voči hybridným aktivitám cudzích štátov, ako aj udržania technologickej prevahy či zintenzívnenia reakcie NATO na klimatickú zmenu.


      Samit NATO sa poslednýkrát uskutočnil v roku 2019 v Londýne.  

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás