fbpx
ZahraničnéMusk oznámil, že novou šéfkou Twitteru bude Linda Yaccarinová

Musk oznámil, že novou šéfkou Twitteru bude Linda Yaccarinová

-

Musk oznámil, že novou šéfkou Twitteru bude Linda Yaccarinová

        San Francisco 12. mája (TASR) – Novou výkonnou riaditeľkou sociálnej siete Twitter bude Linda Yaccarinová. Oznámil to v piatok miliardár a vlastník Twitteru Elon Musk po tom, ako avizoval svoj odchod z postu šéfa tejto sociálnej siete. TASR prevzala správu z agentúry AFP.


        Musk v tvíte napísal, že Yaccarinová bude mať na starosti predovšetkým obchodné operácie, zatiaľ čo on sa bude zameriavať na „na produktový dizajn a nové technológie“. Dodal, že sa teší na spoluprácu s novou šéfkou Twitteru pri transformácii tejto sociálnej siete na „aplikáciu pre všetko“.


        Yaccarinová dosiaľ pôsobila vo vedení americkej mediálnej spoločnosti NBCUniversal ako manažérka špecializujúca sa na reklamný priemysel, píše agentúra AP.

- reklama -


        Musk kúpil sociálnu sieť Twitter vlani v októbri za zhruba 44 miliárd dolárov a odvtedy stojí na jej čele. Opakovane však zdôrazňoval, že riaditeľom nezostane natrvalo. V decembri uviedol, že z postu odstúpi, len čo za seba nájde náhradu. Vo februári tohto roka následne avizoval, že nového šéfa chce nájsť „zrejme do konca roka“.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás