ZahraničnéMoskva v tom má jasno: Ukrajina nikdy nevstúpi do...

Moskva v tom má jasno: Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO

-

spot_img

Moskva v tom má jasno: Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO

Ukrajina sa nikdy nestane členom Severoatlantickej aliancie, povedal námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov a zároveň varoval vojenský blok pod vedením USA pred opakovaním chýb z minulosti.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg minulý týždeň vyhlásil, že „nebude potrebné diskutovať o žiadnej otázke členstva“, pokiaľ Kyjev neporazí Moskvu na bojisku. “Musíme zabezpečiť, aby Ukrajina zvíťazila, to je absolútne minimum na to, aby sa Ukrajina stala členom aliancie,” povedal.

“To znamená, že sa to nikdy nestane,” povedal Rjabkov v utorok tlačovej agentúre TASS. “Dúfam, že pán Stoltenberg to pochopí.”

Ruský diplomat uviedol, že Stoltenberg by si mal byť vedomý toho, čo sa stalo po tom, čo NATO na svojom summite v Bukurešti v roku 2008 oznámilo, že Ukrajina sa nakoniec stane členom.

„Toto sa stalo spúšťačom veľkej časti celej krízy, ktorú dnes pozorujeme. Ak sú členovia NATO pripravení opäť padnúť do rovnakej pasce a história ich nič nenaučí, potom budú znova zasiahnutí a ich modriny sa zhoršia,“ povedal a zopakoval, že vstup Ukrajiny do NATO je „vylúčený“.

Prezident Vladimir Putin už takmer dve desaťročia varuje, že politika NATO podkopáva ruskú národnú bezpečnosť. Minulý týždeň naznačil, že Moskva môže nariadiť prímerie a začať rokovania, len čo Kyjev úplne stiahne svoje jednotky z Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky a Chersonskej a Záporožskej oblasti. Zdôraznil však, že trvalý mier možno dosiahnuť len vtedy, ak sa Ukrajina zaviaže k neutrálnemu postaveniu a vzdá sa plánov na vstup do NATO.

Kyjev aj NATO odmietli ponuku ako neprijateľné „ultimátum“,ale šéf ruskej zahraničnej spravodajskej služby (SVR) Sergej Naryškin poznamenal, že Ukrajina by teraz mala radšej prijať Putinovu ponuku.

“Nasledujúce podmienky, za ktorých možno dosiahnuť prímerie a podpísať nejaký druh mierovej dohody, budú vo vzťahu k Ukrajine tvrdšie,” varoval.

Zdroj:

https://zemavek.sk/moskva-v-tom-ma-jasno-ukrajina-nikdy-nevstupi-do-nato/

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás