NázoryMinister L. Kamenický predstavil priority svojho rezortu na rok...

Minister L. Kamenický predstavil priority svojho rezortu na rok 2024

-

Minister L. Kamenický predstavil priority svojho rezortu na rok 2024

Minister financií Ladislav Kamenický považuje za základnú prioritu postupný návrat k udržateľným verejným financiám s cieľom stabilizácie vývoja verejného dlhu v pomere k HDP. V rámci zdravej a trvalo udržateľnej rozpočtovej politiky zadefinovalo MF SR túto prioritu aj do Programového vyhlásenia vlády SR. MF SR však bude zároveň dbať aj o to, aby neklesala životná úroveň ľudí na Slovensku.

  • „Predchádzajúce vlády sa tvária, ako by sme tu mali tri a pol roka vzduchoprázdno, pritom počas ich vládnutia zanechali najhorší deficit v rámci krajín EÚ a historicky najrýchlejšie zvýšili zadlženie Slovenska. Aj to sú výsledky spravovania verejných financií Matovičovo-Hegerových vlád a úradníckej vlády prezidentky SR,“ povedal minister financií Ladislav Kamenický.

Minister považuje za úspech, že sa pracovníkom na MF SR podarilo v historicky najkratšom čase pripraviť balíček konsolidačných opatrení, ako aj samotný štátny rozpočet na rok 2024, ktorý bol následne schválený v NR SR a podpísaný prezidentkou SR. Ministerstvu financií SR sa tak podarilo na rok 2024 zabezpečiť normálne fungovanie štátu a pripraviť opatrenia, ktoré minimalizujú dopady na chudobou ohrozené skupiny obyvateľstva na Slovensku.

  • „Som rád, že sa koalícii ešte do konca roka 2023 podarilo pomôcť seniorom, rodinám s hypotékami, ako aj s cenami energií, ktoré by inak vzrástli o viac ako 120%. Vláda vyplatila všetkým poberateľom dôchodkov 300 eur ešte pred Vianocami, doručila plnohodnotné 13. dôchodky, schválila pomoc pri refixáciách hypoték a strojnásobila pomoc s hypotékami pre mladých. Tieto opatrenia vlády pomôžu zlepšiť životnú úroveň ľudí na Slovensku. Robíme presne to, čo sme sľúbili ľuďom pred voľbami a tak to aj zostane“, doplnil minister Kamenický.
  • „Pre rok 2024 si MF SR stanovilo ako hlavné priority prípravu ďalších opatrení na stabilizáciu vývoja verejného dlhu v pomere k HDP pre roky 2025 až 2027, ale aj opatrenia na boj s cenami potravín. Ceny potravín sú jednou z kľúčových priorít vlády Roberta Fica na rok 2024, nakoľko ľudia nesmú pociťovať dopady katastrofálneho hospodárenia bývalých vlád,“ uzavrel minister.

Zdroj:

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás