NázoryMinister E. Tomáš: VO SVETE ŠTANDARD A POCTA, U...

Minister E. Tomáš: VO SVETE ŠTANDARD A POCTA, U NÁS “PAPALÁŠIZMUS”. ASI ZRUŠÍM SVOJU CESTU NA PARALYMPIÁDU…

-

spot_img

Minister E. Tomáš: VO SVETE ŠTANDARD A POCTA, U NÁS “PAPALÁŠIZMUS”. ASI ZRUŠÍM SVOJU CESTU NA PARALYMPIÁDU…

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš sa vyjadril k rozruchu, ktorý vznikol okolo cesty niektorých členov vlády a iných vládnych politikov na futbalový zápas v Nemecku:

Neveril som, že by z tohto mohla byť téma. Ale ako sa hovorí “Na Slovensku je to tak”. Zvlášť keď média svoj konštrukt podhodia verejnosti nízkym, až podlým spôsobom, ako sa to stalo aj teraz.

Je úplne bežné, že predstavitelia štátu chodia podporovať športových reprezentantov na významné podujatia. Ide o prejav rešpektu k ich výkonom, vzájomnej spolupatričnosti, ale aj o prehĺbovanie diplomatických vzťahov, keďže v čestnej lóži sedia delegácie druhej strany, či hostiteľskej krajiny.

V minulosti sme takto bok po boku vídavali sedieť politické špičky hádam všetkých štátov. Prezidentov, premiérov, členov vlády, parlamentu, či športových zväzov. Aj slovenského exprezidenta Kisku na futbalovom EURE 2016 vo Francúzsku, či premiéra Fica v roku 2012 na MS vo Fínsku. Obaja aj so svojimi delagáciami leteli na tieto podujatia samozrejme vládnym špeciálom.

A nikto sa ich logicky na nič nepýtal, lebo nebolo na čo. Podobne asi ani pri Merkelovej, či Macronovi neriešili domáce média, ako cestovali do danej krajiny a či si to platili z vlastného. Ani im to nenapadlo, keďže bolo zjavné, že išlo o oficiálnu návšetvu, ktorou chceli vyjadriť osobnú podporu športovým reprezentantom štátu. A pre tých to musel byť určite honor.

Nespočetne opakované a doma i vo svete štandardné gesto sme urobili včera aj my. Prijali sme oficiálne pozvanie Slovenského futbalového zväzu i UEFA pre zástupcov vlády i parlamentu na otvárací zápas Majstrovstiev Európy vo futbale s Belgickom. Nešlo teda o žiadnu súkromnú cestu, ale oficiálnu návštevu, ktorej zodpovedali všetky štandardy.

Sedeli s nami členovia početnej belgickej delegácie, ale aj nemeckí vzácni hostia. Belgické noviny určite nechŕlia zúrivé titulky “Papalášizmus”, či populistické články o porovnávaní nákladov. Toho sú schopné len a len slovenské média, ktorých cieľom je za každú cenu zaútočiť na vládnych politikov.

Slovenský futbalový zväz to vo svojej reakcii vystihol najpresnejšie. Pozývanie vrcholných predstaviteľov štátu považuje, aj z medzinárodného hľadiska, za správne, bez ohľadu na to, či sú momentálne vo vláde, alebo v opozícii. “Chceme sa poďakovať všetkým fanúšikom bez rozdielu – od tých, ktorí boli na tribúnach na tých najvrchnejších miestach až po tých, ktorí boli v čestnej lóži na pozvanie SFZ a UEFA. Všetci bez rozdielu svojím povzbudzovaním prispeli k spoločnému úspechu a všetkým rovnako úprimne ďakujeme. Veríme, že svoju priazeň nášmu tímu zachovajú aj v ďalších zápasoch.”

Z tohto stanoviska Slovenského futbalového zväzu v médiách uvidíte určite len málo, lebo sa im do konceptu burcovania proti vláde nehodí. Pritom jeho členovia nám priamo na štadióne veľmi ďakovali za účasť a žartovali, že máme prísť aj na ďalší zápas, lebo sme našim futbalistom priniesli šťastie.

A teraz vážne. Ak sa k tejto téme doma nepristúpi rovnako racionálne, ako v zahraničí, budem nutený zrušiť svoju plánovanú cestu na tohtoročnú paralympiádu v Paríži, na ktorej som chcel osobne podporiť našich paralympionikov. Prepáčte, pán Riapoš…

Zdroj:

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás