TV VVMIMORIADNY BRÍFING MV K AKTUÁLNEJ BEZPEČNOSTNEJ SITUÁCII

MIMORIADNY BRÍFING MV K AKTUÁLNEJ BEZPEČNOSTNEJ SITUÁCII

-

spot_img

MIMORIADNY BRÍFING MV K AKTUÁLNEJ BEZPEČNOSTNEJ SITUÁCII

ŠUTAJ EŠTOK: Polícia rieši prípad dieťaťa, ktoré mierilo atrapou zbraňou na dom, v ktorom žije Pellegrini

BRATISLAVA 31. mája (SITA) – Polícia rieši prípad otca, ktorého dieťa mierilo atrapou zbraňou na dom, v ktorom býva novozvolený prezident Peter Pellegrini. Informoval o tom minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Ako uviedol, tento čin mohol skončiť fatálne, pretože príslušníci Úradu na ochranu verejných činiteľov sú v plnom nasadení a v plnej pohotovosti. Človeka s kuklou na hlave a so zbraňou či atrapou zbrane v ruke vyhodnocuje ochranka ako bezpečnostnú hrozbu. „Pri jednom zlom pohybe tohto človeka sa situácia mohla skončiť tragicky,“ upozornil minister.

Minister priblížil celú situáciu a ukázal aj záznam z bezpečnostnej kamery pred domom Pellegriniho. Incident sa stal vo štvrtok 30. mája, keď sa krátko po 16:00 objavilo pred domom novozvoleného prezidenta auto, v ktorom sedeli dve osoby, a to jeden dospelý muž a jedno dieťa, ktoré malo na hlave kuklu a zbraň v ruke. Dieťa mierilo priamo na dom, v ktorom býva Pellegrini. Minister vnútra upozornil, že v tejto chvíli sú už tretí týždeň od atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zvýšené bezpečnostné opatrenia na maximum. „Takmer všetci policajti sú v uliciach. Všetci policajti aj ochrankári Úradu na ochranu ústavných činiteľov vedia, že útok na ústavného činiteľa nie je fikciou, ale že sa stal realitou. Že v stredu pred dvomi týždňami tu spáchal jeden šialenec atentát na demokraciu. To nie je hra. To sa stalo,“ zdôraznil Šutaj Eštok s tým, že preto prispôsobili aj všetky postupy tomu, aby sa takéto niečo už nestalo. Minister informoval, že včerajší incident rieši polícia a muža po tomto čine polícia stotožnila. „Vedel, že ide o dom prezidenta a tvrdí, že išlo o hru,“ informoval šéf rezortu vnútra.

„Naozaj sa pýtam, či je niekto schopný a ochotný takto konať a ohrozovať život svoj, a čo je horšie, život vlastného dieťaťa,“ reagoval minister s tým, že ak sa niekto snaží testovať policajné zložky, či sú pripravené zasiahnuť, tak ho ubezpečil, že sú pripravené reagovať v zlomku sekundy. „Ohroziť život vlastného dieťaťa len preto, že sa tu už niekto nezmestí do kože. Chcem apelovať na občanov, nech je tento šialený skutok posledným, ktorý sa otvorenou provokáciou snaží zvyšovať napätie v slovenskej spoločnosti. Sme jeden národ, jedna krajina, jedno Slovensko a všetci tu chceme žiť v pokoji, mieri, bezpečí a bez nenávisti. Nehovorme iba o tom, ale aj tým žime,“ uzavrel minister vnútra.

Tlačová správa spravodajskej televízie TA3:

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás