DomáceMIGAĽ: Novým predsedom parlamentu bude Richard Raši alebo Denisa...

MIGAĽ: Novým predsedom parlamentu bude Richard Raši alebo Denisa Saková

-

spot_img

MIGAĽ: Novým predsedom parlamentu bude Richard Raši alebo Denisa Saková

BRATISLAVA 7. apríla (SITA) – Novým predsedom alebo predsedníčkou parlamentu bude Richard Raši alebo Denisa Saková. Povedal to dnes v diskusii na JOJ 24 poslanec parlamentu Samuel Migaľ zo strany Hlas-SD. Podľa jeho slov sa nikto sa nemusí báť, že by strana Hlas-SD neprežila, alebo sa s nejakou inou stranou fúzovala. „Čo sa týka vedenia strany, prebehne snem a tam sa vyberie z užšieho predsedníctva, resp. z generálneho manažéra strany,“ doplnil. V relácii ďalej povedal, že všetky výdavky na kampaň Petra Pellegriniho budú zverejnené na transparentnom účte.

Vládna koalícia má už v rukách všetku moc a teraz sa už nebude môcť na nič vyhovárať, povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Bittó Cigániková. Petrovi Pellegrinimu želá, aby bol lepším prezidentom ako bol predsedom parlamentu. „Môžeme sa tešiť na Trestný zákon, zruší sa NAKA a bude sa dávať do rúk politikov RTVS namiesto toho, aby patrila občanom,“ myslí si poslankyňa. Víťazovi prezidentských volieb by odporučila pokoru a aby myslel na to, že je tu ešte 1,2 milióna voličov, ktorí volili Ivana Korčoka a ďalších 1,6 milióna, ktorí nešli voliť. Vyťahovanie súkromia bolo podľa nej v kampani nechutné. Voličov súčasnej koalície pokladá za oveľa menej kritických ako voličov opozície. Podľa nej im nevadí ani to, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vystúpil v relácii trestne stíhaného extrémistu Daniela Bombica. „Keby som to ja vedel, tak ja za seba by som pánovi ministrovi neodporúčal, aby do tej relácie išiel,“ reagoval Migaľ.

Poslanec Smeru-SD Erik Kaliňák skonštatoval, že ak prezidentské voľby boli zároveň referendom o vládnej koalícii, „tak sme z toho vyšli úspešne“. Nemyslí si, že Pellegrini v kampani zavádzal a používal klamstvá na Korčoka. „Podľa mňa Peter Pellegrini nepovedal ani jedno jediné slovo na Ivana Korčoka, on sa sústredil na svoju víziu,“ povedal. Prezidentka Zuzana Čaputová to podľa neho Korčokovi „svojím aktivizmom sťažila, alebo mu to možno až prehrala.“

Irena Biháriová zo strany Progresívne Slovensko v relácii prízvukovala, že Peter Pellegrini zvíťazil vďaka výraznej podpore dezinfoscény a zavádzaniu verejnosti. Do kampane podľa nej vnášal zápas o výklad pravdy a prekrúcal realitu v otázke podpory vojny. „Ivan Korčok nebol kandidát s komparzistami, ale kandidát so skutočnými podporovateľmi,“ dodala.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás