fbpx
KomentáreMichal Albert: Veronika Remišová je veľmi dôležitou političkou

Michal Albert: Veronika Remišová je veľmi dôležitou političkou

-

Michal Albert: Veronika Remišová je veľmi dôležitou političkou

Kým sa ľavica snaží presadiť oprávnené požiadavky v prospech ľudí, pôsobia na voličov aj pravicové politické sily. V klasickom zápase pravice s ľavicou klasické „modré“ strany prichádzajú aj s tézami, ktoré sa môžu voličom veľmi páčiť. Dnes je však mnohé inak a jasné heslá nahradili nezrozumiteĺné. Aj vďaka Remišovej.

Heslá ako dvojnásobné platy, americký sen či štát je zlý vlastník, preto je potrebné podniky budované tými zlými komunistami predať. Najlepšie do zahraničia a najlepšie za čo najnevýhodnejších podmienok. Lebo to pomôže ľuďom…

Nový Mikloš či Kaník

- reklama -

Kým medvediu službu pravici v minulosti robili osoby ako Dzurinda, Mikloš a Kaník a prirodzene vďaka svojej neokrôchanej viere v nefungujúce pravicové poučky získavali hlasy ľavicovým stranám. Tieto osoby už v politike nie sú, aj preto sa už voliči nerozhodujú pri klasických politických zápasoch. A odišla nimi aj prirodzená schopnosť, aby body rástli ľavici.

Sektárska posadnutosť?

Našťastie sú tu ešte politici ako Naď, Korčok, Heger či Matovič. Každý z nich pôsobí svojsky v neprospech dnešnej pravice. Tak pri mene Jaroslav Naď či Ivan Korčok ide o ich až o akúsi sektársku poslušnosť voči USA a NATO. A voliči takýchto, čo slepo veria a ešte to aj arogantne prezentujú, príliš nemusia.

Fenomenálny likvidátor

Osobitnou kategóriou je Matovič. A Heger sa od neho dobre učí. A chytá už aj dosť z tej arogancie Matoviča i Naďa. A nepochybne najmä Matovič zapôsobil v prospech straty voličov. Kvoli svojej nevypočítateľnosti, arogancii, zaslepenosti sebou samým a svojimi riešeniami, ktoré sa nebál nazvať dokonca atómovými bombami.

Matovičov projekt

No ani Matovočovi, Hegerovi, Naďovi či Korčokovi sa nepodarilo to, čo Remišovej. Je to politička, o ktorú sa svojho času ako na pieskovisku hádal Matovič s Kiskom, lebo Matovičovci do Remišovej investovali a vlastne ju vytvorili. A Kiska si vzal hotový politický produkt. Aspoň si to zrejme myslel. A Remišová aj vďaka svojej neschopnosti byť političkou, vďaka svojej neodbornosti a nečitateľnosti, politickej naivite a ďalším aspektom ako bohorovnosť či arogancia, dokázala rozložiť Kiskovu firmu Za ľudí.

Bude aj sama?

Dokonca je vraj pripravená byť aj sama v tejto strane, ktorá už reálne nemá na to, aby opäť prekročila brány parlamentu. Dokonca pri jej ďalšom pôsobení v strane a pokračovaní agónie spôsobí, že z malej ministraničky vzniknú ďalšie straničky.

Nová úloha?

Ale po svojom zlikvidovaní Za ľudí by sa mohla pustiť do ďalšieho nemenej dôležitého projektu. Pretože voči hnutiu OĽaNO, ktoré do nej investovalo a urobilo ju tou Veronikou Remišovou, ktorou je dnes, má obrovský dlh. A kým Matovičova politická eseročka síce vysoko poklesla, stále ešte nie je v stave rozkladu na ďalšie malé eseročky. Veď ani Veronika Remišová v nešikovnom rozhovore (v jednom z mnohých takýchto prejavov) jasne nevyvrátila kandididatúru za OĽaNO, namiesto toho tlačila do éteru nie dobre naučené poučky. Takže je veľká nádej na veľký návrat.

Ľavica ju potrebuje

Veronika Remišová je lepšia politička pre ľavicu než Kaník, Mikloš či Dzurinda, lebo v zásade robí menšie škody na ľuďoch, no voličov evidentne irituje podobne ako niekdajšie modré hviezdy. Je veľmi dôležité, aby v politike zostala. Mainstramové médiá podporované silami, ktoré majú radi pravicu, už cítia, že prítomnosť tejto dámy pre pravicové ciele škodí. A výrazne pomáha návratu zdravého rozumu a ľavicovým myšlienkam do politiky.

Vďaka Matovičovi

Je vlastne veľkým šťastím, že Matovič si ju nepretlačil ako prezidentskú kandidátku. Dnes by bola v Grassalkovichovom paláci a nepomáhala ľavici tak, ako pomáha z predsedníckej stoličky v Za ľudí. Aj mediálne je pre ľavicu neuveriteľne výhodné, keď práve ona vchádza do nedeľných obedov občanov. Veroniku Remišovú Slovensko potrebuje, lebo aj vďaka jej nemalému prispeniu sa vlastne Slovensko mení k lepšiemu. No je to celé, našťastie, inak, ako to s ňou mysleli a myslia jej školitelia.

Správa o tom, že predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová nevylúčila kandidatúru za OĽaNO (čo síce vďaka mediálnej nešikovnosti naznačila len medzi riadkami) je smiechom až dych vyrážajúci. No zároveň je to dôvod pre strach. Strach OĽaNO. Rozložiť totiž môže aj ich a tiež dokonať zníženie akcií Matovičovej politickej eseročky z 25 % na 2,3 %. Matovič sa rád hrá, už len, aby mu bolo vnuknuté, že Remišovej reinkarnácia v OĽaNO túto jeho politickú hračku posilní. Bodaj by mu táto politická atómová bomba bola vnuknutá. Veronika nesmie odísť na smetisko dejín.

Michal Albert

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás