fbpx
DomáceMestský súd BA IV sa opäť po krátkom čase...

Mestský súd BA IV sa opäť po krátkom čase činí. Tentokrát vracia do práce člena čurillovcov

-

Mestský súd BA IV sa opäť po krátkom čase činí. Tentokrát vracia do práce člena čurillovcov

Prvý z vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu sa má vrátiť do práce, rozhodol o tom Mestský súd Bratislava IV. Ten vydal neodkladné opatrenie, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok pochybil pri postavení mimo služby Štefana Mašina, keď na odstavenie nezískal súhlas Úradu na ochranu oznamovateľov.

Informoval o tom Denník N s tým, že Mašin má status chráneného oznamovateľa. Neodkladné opatrenie vydal sudca Jakub Obert. Šéf rezortu vnútra trval na tom, že zákon neporušil, keď obišiel spomínaný úrad.

Po Brankovi Kiššovi je to už po druhýkrát, čo Šutaj Eštok narazil na súd s policajnými čistkami. Ten istý súd minulý týždeň rozhodol, že Kišš môže naďalej pôsobiť ako prvý viceprezident Policajného zboru.

„Práve nám bolo doručené neodkladné opatrenie, ktorým Mestský súd Bratislava IV dnes v celom rozsahu vyhovel nášmu návrhu a vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie podľa jeho slov potvrdzuje nezákonnosť konania ministra vnútra.

Šutaj Eštok zrušil Kiššovi pracovné miesto 26. októbra, teda deň potom, čo prezidentka Zuzana Čapuptová vymenovala vládu.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok ešte v októbri rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov. Odvolal sa na zákon, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu.

Kubina vtedy označil rozkaz ministra za neplatný. Podotkol, že takýto krok si vyžaduje vzhľadom na ich status chránených oznamovateľov súhlas úradu, ktorý udelený nebol.

Aj Úrad na ochranu oznamovateľov skonštatoval, že ministerstvo vnútra sa naň malo obrátiť v súvislosti s postavením vyšetrovateľov mimo služby. Šéf rezortu označil svoj postup za zákonný.

Zdroj: pravda.sk, Denník N

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Mladá krv na súdoch:) V New Yorku je 800 000 bezdomovcov na 15 mil. Kolko ich bude v Bratislave, ked KDH nedajboze vstupi do vlady? Obycajna trojclenka:)

  2. Ešte nájdite v tej múdrej Bratislave sudcu, ktorý nariadi budovať komunizmus. Prevrat v r. 89 bol nelegálny rozdelenie Československa , bez referenda nelegálne. Kúpte už konečne sudcu, ktorý nám nariadi vrátiť sa o 35 rokov späť a budovať socializmus. Určite nám bude lepšie!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás