NázoryMatteo Salvini: „Zastavte toho vojnového štváča Macrona, chce poslať...

Matteo Salvini: „Zastavte toho vojnového štváča Macrona, chce poslať naše deti zomrieť na Ukrajinu.“

-

spot_img

Matteo Salvini: „Zastavte toho vojnového štváča Macrona, chce poslať naše deti zomrieť na Ukrajinu.“

„Nikdy nebudem súhlasiť s Macronom, keď predpokladá, že pošle vojakov na smrť na Ukrajinu. Nikdy nie v mojom mene, nikdy v mene Ligy. Od začatia agresie podporujeme Ukrajinu hospodárskou, vojenskou a humanitárnou pomocou a ja sám som ako minister v kontakte s ukrajinským ministerstvom infraštruktúry, aby sme pomohli pri obnove po skončení vojny. Ale tí, ktorí hovoria o posielaní našich detí a vojakov zomierať na Ukrajinu, teda za hranice Európymusia byť zastavení. To je šialenstvo,“ vyjadril sa v týchto dňoch minister a podpredseda talianskej vlády Matteo Salvini a dodal:

„Európa sa zrodila, aby zaručila mier, blahobyt a prácu, nie aby vnucovala elektrické autá, skleníky, syntetické steaky a ešte menej aby počúvala toho vojnového štváča Macrona, ktorý by chcel poslať vojakov do polovice Európy, aby bojovali a zomierali za našimi hranicami. Už viem, že niektorí ľavičiari ma budú obviňovať z toho, že som Putinov tajný agent. Nie som nikoho tajný agent, ale myslím si, že musíme našim deťom zaručiť mierovú budúcnosť. Vráťme sa preto k rozprávaniu o diplomacii, ako to žiada Svätý Otec. A niekto nech zastaví Macrona, pretože jeho slová sú neprijateľné. Naďalej hovoríme len o vojnách, zbraniach, raketách, bombách, útokoch, vojakoch.“

„Znepokojuje ma, že po Macronovi dnes aj Monti hovorí o vyslaní talianskych vojakov bojovať na Ukrajinu. O týchto sa treba postarať: tí, ktorí takto rozmýšľajú a hovoria to, akoby to bola normálna vec, to platí pre Macrona a Montiho, sú nebezpeční. Hovoriť o talianskych vojakoch, ktorí budú musieť ísť bojovať a zomrieť na Ukrajine, je podľa mňa veľmi vážna vec. Včera Putin vyzval na dialóg a dúfam, že rok 2024 bude rokom mieru. Ak majú Monti a Macron veľkú túžbu bojovať, nech idú na Ukrajinu. Som ochotný obnoviť prístavy, železnice, cesty, školy a nemocnice. Keď niektorí Taliani takto ľahko hovoria o vojne a vojakoch, bojujúcich a umierajúcich za hranicami, podľa môjho názoru je za tým problém,“ dodal.

„Nikdy, nikdy v mojom mene a nikdy v mene Ligy nebude ani jediný syn Talianska bojovať na Ukrajine a ani nezomrie na Ukrajine.

„Pošlete talianskych vojakov do vojny mimo EÚ? Sledujete posadnutosť  nebezpečného a zúfalého európskeho vodcu Macrona? Nie. ďakujem, nikdy nie v mene Ligy.“ napísal na Instagrame líder Ligy Matteo Salvini.

„Ukrajine pomáhame všetkými spôsobmi pokiaľ je to možné,  hospodársky, humanitárne, vojensky, spoločensky, ale premýšľanie o posielaní našich detí bojovať a zomrieť na Ukrajine je to šialené,“ povedal to MatteoSalvini, líder Liga.

„Priame vyslanie jednotiek EÚ do konfliktu na Ukrajine by bolo šialenstvo, Liga je úplne proti tejto hypotéze,“ zdôraznil poslanec Ligy Alessandro Giglio Vigna, ktorý vystúpil v poslaneckej snemovni v rámci medzinárodných misií v reakcii a kritizoval Macronove slová. Vigna uviedol, že „ako predseda Výboru pre politiku EÚ som pozval francúzskeho veľvyslanca, aby informoval komoru o slovách Elyzejského paláca pred komisiou, ktorej predsedám. Parlament síce nemá právomoc predvolať jeho excelenciu, ale verím, že francúzsky veľvyslanec musí objasniť, prípadne zmierniť slová Macrona.“

V reakcii na Salviniho útok na Montiho a Macrona minister zahraničných vecí Talianska Antonio Tajani objasnil, že „nepošleme na Ukrajinu žiadnych talianskych vojakov, pretože to nie nie zabezpečené ani iniciatívami NATO ani EÚ, a potom – nie sme vo vojne s Ruskom, sme len krajinou, ktorá bráni právo Ukrajiny na slobodu. My poskytujeme vojenskú pomoc Ukrajine, uvedomujúc si, že všetko, čo tam príde, musí byť použité výlučne na ukrajinskom území a nie na ruskom území.“

Z rôznych zdrojov

Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás