NázoryMatovič predstavil daňovú revolúciu, v prvej časti dokumentárneho filmu

Matovič predstavil daňovú revolúciu, v prvej časti dokumentárneho filmu

-

spot_img

Matovič predstavil daňovú revolúciu, v prvej časti dokumentárneho filmu

V úvode tlačovej besedy oznámil minister financií prítomným médiám, že sa natáča dokumentárny film. Upozornil všetkých prítomných na to, že je plne očkovaný, čerstvo testovaný a podľa aktuálnej platnej vyhlášky ÚVZ odložil respirátor. Zároveň vyzval prítomných, že ak sa cíti byť niekto z nich takto ohrozený, môže odísť. 

S ideou prišiel podľa svojich slov už v auguste minulého roku, keď navštívil ako vtedajší premiér ministerstvo financií. Matovič oznámil, že nejde iba o obyčajnú daňovú reformu, ale o daňovú revolúciu. Výraznú podporu cíti od strany Sme rodiny, Za ľudí, napriek Matovičovej snahe sa mu nepodarilo dohodnúť stretnutie s Richardom Sulíkom s SaS. Časť opatrení sa dá podľa neho spustiť už v januári a priebežne počas celého roku 2022 celá daňová revolúcia.

V prvej čati dokumentárneho seriálu sme mohli vidieť zmeny, ktoré sa týkajú podpory detí. A tá by mala byť podľa neho taká, aby sa Slovensko stalo štátom 21. storočia, kde majú rovnaké šance všetky deti. 

Prídavok na dieťa sa po novom má zvýšiť na 30 eur, pre každé dieťa bez ohľadu na to, či rodič pracuje, alebo nie. 

Služby deťom je položka, kde pôjde o 70 eur, pôjde o príspevok pre tie deti, ktoré chcú rozvíjať svoj talent, či už prostredníctvom ZUŠ, CVČ, športu, pri starších deťoch napríklad aj posilňovňa. Príspevok bude pre každé dieťa od 3. do 18. rokov.

Daňový bonus pre dieťa pracujúceho rodiča sa má zvýšiť po novom na 70 eur. V tomto prípade pôjde aj o zmenu takú, že daňový bonus si bude môcť uplatniť každý pracujúci rodič od prvého zárobku.

Rekreačný bonus 70 eur bude pre deti pracujúcich rodičov. Pôjde o príspevok, ktorý je účelový viazaný a ktorým sa podľa Matoviča podporí aj domáci cestovný ruch.

Pracujúci rodič tak môže získať aj 200 eur mesačne. Nepracujúci rodič až 100 eur mesačne.

Odkiaľ na toto všetko štát vezme? 

Minister financií Igor Matovič predstavil aj možnosti, odkiaľ vezme štát peniaze

Znížiť sa majú výdavky na zbrojenie o 200 miliónov, zvýši sa paušálna daň o 29 percent pre služby deťom a rekreačný bonus, kde môže získať štát až 293 miliónov eur.

Plánuje sa aj prepúšťať. Menej zamestnancami verejnej správy o 2 % získa štát až 180 miliónov. O prácu ale príde zhruba 8800 zamestnancov.

Plánuje sa vyšší odvod z hazardu, kde štát získa približne 100 miliónov eur. Tak isto milionárska daň vo výške 1 percenta, kde štát môže získať až 20 miliónov ročne. Ďalšie prostriedky štát môže získať z obmedzení ziskov zdravotných poisťovní približne 20 miliónov eur. A horšie na tom budú aj samosprávy. Tým sa zníži rast podielových daní, ale štát získa približne 200 miliónov eur. Položka vyššia efektivita štátnych podnikov prinesie štátu 50 miliónov eur, zruší sa poistenie štátneho majetku, čo prinesie zhruba 50 miliónov eur a dynamické efekty z vyššej podpory rodiny prinesú do štátnej kasy 150 miliónov eur.

Pokračovanie druhej časti dokumentárneho filmu avízoval na pondelok, 15.11, so začiatkom o 14:00 hod.

Autor článku: Gabriela Fedičová. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

3 Komentáre

  1. ..dosť by ma zaujímalo,koľko bude ročne stáť obsluha tej časti čerstvého štátneho dlhu,ktorú si odkrojil Jarko (minister SK) na svoje hračky. Neprekvapilo by ma,keby to bolo ,čo ja viem, 200 miliónov? To len tak na zasmiatie.. Takže zvýšime výdavky na zbrane na 2% HDP (cca o 8oo miliónov) ,ale znížime o 200 miliónov. Pridáme .. znížime.. Navýšime.. presunieme.. ..noo a když litry.. vydělím nulou..,to mi výjde..,to mi výjde… Jak keď Špejbl robil s Hurvínkom úlohu z matematiky! Čistá sranda! Každý občan SR platí na obranu ROČNE viac než 16 000 dolárov.. len tak píšem,keby to niekoho zaujímalo..Čo by ste si kúpili za 16 000 dolárov vy,hmm? 🙂

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás