DomáceM. Krajčí sa z funkcie nechystá odísť, myslí si,...

M. Krajčí sa z funkcie nechystá odísť, myslí si, že Matovič by mal zostať premiérom a zodpovednosť za vládnu krízu má Sulík

-

spot_img

M. Krajčí sa z funkcie nechystá odísť, myslí si, že Matovič by mal zostať premiérom a zodpovednosť za vládnu krízu má Sulík

Bratislava 9. marca (TASR) – O odchode Mareka Krajčího z funkcie ministra zdravotníctva by mal rozhodnúť premiér Igor Matovič (OĽANO), sám sa odísť nechystá. Vyplýva to z vyjadrení šéfa rezortu v utorkovej relácii TV Markíza Na telo plus. Myslí si, že Matovič by mal zostať premiérom a vláda pokračovať v rovnakom zložení.

Tvrdí, že vo funkcii ministra to má „veľmi ťažké“. Predpokladá však, že situáciu „bude vedieť ustáť“. Rozsiahla rekonštrukcia vlády sa Krajčímu nateraz nezdá byť „tým najmúdrejším krokom pre Slovensko“. Riešenie vládnej krízy vidí v tom, že sa každý minister bude starať o svoj rezort. Nevie, v čom by jeho odchod pomohol. Myslí si, že za situáciu vo vládnej koalícii je zodpovednejší minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Minister avizoval, že na stredajšom (10. 3.) zasadnutí vlády chce hovoriť aj o otázke štátnej karantény pre navrátilcov z krajín mimo Európskej únie. Nepáči sa mu, že pendlerom stačí namiesto 72-hodinového testu sedemdňový. Tvrdí tiež, že všetci ľudia na Slovensku, ktorí majú juhoafrický variant koronavírusu, by mali byť podchytení.

Rozprávať sa chce aj s riaditeľom Národného centra zdravotníckych informácií o tom, ako funguje systém prihlasovania sa na očkovanie. Ľuďom sa tiež ospravedlnil za to, že sa im pre chyby nepodarilo na očkovanie prihlásiť.

Predpokladá, že pred letnými prázdninami by mohli byť zaočkovaní prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 všetci, ktorí o to budú mať záujem. Vakcínou Sputnik V, ktorá zatiaľ nie je v EÚ registrovaná, by bolo podľa neho možné očkovať najskôr o tri týždne. Bude mať vlastný systém na prihlasovanie. Spustiť by sa mohol týždeň pred začiatkom očkovania.

Práve nákup vakcín Sputnik V, ktorý mal vyrokovať premiér Igor Matovič s ruskou stranou, vyvolal koaličnú krízu. Koaličné strany SaS a Za ľudí hovoria o rekonštrukcii vlády, pripúšťa ju aj Sme rodina. Koalícia má ďalej rokovať o svojom fungovaní. V stredu (10. 3.) má zasadať predsedníctvo Sme rodina, ako aj klub SaS. V súvislosti s rekonštrukciou vlády sa spomína okrem výmeny premiéra aj zmena ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás