KomentáreĽudovít Števko: Marketingové prekvapenie Igora Matoviča

Ľudovít Števko: Marketingové prekvapenie Igora Matoviča

-

spot_img

Ľudovít Števko: Marketingové prekvapenie Igora Matoviča

Ruskú vakcínu Sputnik V čakal na Slovensku málokto. Rozhodne nie koaliční partneri Igora Matoviča Veronika Remišová a Richard Sulík, lebo nedávne veto Remišovej, na ktoré sa predseda vlády odvolával vzbudzovalo dojem, že vec so Sputnikom sa definitívne zahrala do autu. Nedalo sa veriť ani Matovičovej verejne prezentovanej prosbe na kolenách ministrovi zdravotníctva Krajčímu, aby kúpil vakcínu Sputnik V, keďže pokusy nakúpiť západné vakcíny schválené Európskou agentúrou pre lieky (EMA) neboli úspešné. Šokom pre neveriacich bola nedeľná blesková správa, že lietadlo slovenskej armády odletelo do Moskvy a čoskoro sa vráti s nákladom toľko diskutovanej ruskej vakcíny.

Bola to dobrá správa pre celé Slovensko zmietané pandémiou a katastrofálnym vládnutím súčasnej vlády, ale zlá správa pre slovenských mopslíkov americkej politiky, ktorí očkovanie Sputnikom V považujú za zradu európskych hodnôt a transatlantického spoločenstva. Bratislavská kaviareň a domáce príslušenstvo americkej ambasády bolo na nohách. Nevídané, neslýchané – ruská geopolitická zbraň a nástroj hybridnej vojny na Slovensku?! Najväčší rusofób senátor John McCain a ďalší mŕtvi hrdinovia všetkých „spravodlivých“ amerických vojen sa musia obracať v hrobe.

Rusofóbi v amoku

Slovenskí liberálni povaľači a vymetači poslaneckých lavíc sa predháňajú v panikárskych výkrikoch: novinár Arpád Soltész zaradil Matoviča medzi užitočných idiotov Kremľa, progresívny europoslanec Michal Šimečka označil Slovensko za „bizarný diktátorský pidištátik,“ poslanec NRSR Ondrej Dostál považuje dovoz vakcíny za „úspech propagandistických hier Putinovho Ruska.“ Ku kritikom Matovičovej akcie Sputnik V sa pridala prezidentka Zuzana Čaputová, vyznamenaná politička na americkom veľvyslanectve Veronika Remišová, Budajov štátny tajomník Juraj Smatana, spisovateľ Michal Hvorecký, známy z tribún Za slušné Slovensko, atď., atď…

Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík zvolal na večer 2. marca mimoriadnu republikovú radu a pripustil, možnosť odchodujeho strany z vládnej koalície. Podobne sa vyjadrila aj vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá hovorilao zásadnom rozhodnutí predsedníctva strany a o reálnom riziku rozpadu koalície. Jej americký poskok Tomáš Valášek bol už druhý poslanec strany Za ľudí, ktorý po Miroslavovi Kollárovi z „tejto (koaličnej) siene hanby“ odišiel.

Matovičova hra o body

Napriek vrcholiacej kríze už dávno rozglejenej koalície nemožno predpokladať, že vláda čoskoro padne. Matovič bez výraznejšej straty znesie ostrú kritiku svojich koaličných partnerov, lebo s ňou rátal rovnako ako aj so ziskom bodov, ktoré mu prinesie nákup ruskej vakcíny. Pozná náladu obyvateľstva zo sociálnych sietí aj z vlastných objednaných prieskumov. Rok po voľbách zaznamenal obrovský prepad preferencií a rozhodol sa konať typicky matovičovským štýlom: metódou tajnostkárstva a šoku, čím dokáže ohúriť svojich oponentov i sympatizantov. Treba uznať – nákup Sputnika bol šikovný marketingový ťah. Premiér sa stal hrdinom dňa. Jeho tlačovka pred roztvoreným trupom vojenského lietadla s nákladom ruskej vakcíny bola etudou rozžiareného protagonistu, vyvrcholením manipulatívnej hry o slovenského diváka.

Bratislavská kaviareň a spoločnosť vo vláde kovaná Washingtonom a Bruselom vezme tabletky na upokojenie a po čase sa všetko ako-tak urovná. Matovič odoberie nejaké preferenčné body Sulíkovi, ktorý ho už niekoľko mesiacov ohrozuje a eliminuje stúpajúce ambície Remišovej.Nejde mu o nič iné, iba o neho. Nejde mu o ľudí, o altruizmus – do takej roviny jeho ego nesiaha.Napriek sociopatickýmexscesom, posadnutosťou plošným testovaním, napriek jeho nepredvídateľnému správaniudal fackurusofóbom a urobil dobrý skutok pre Slovákov, hoci len ako vedľajší produkt snahy o oživenie svojho niekdajšieho volebného víťazstva.

Korčok nám chýbať nebude

Vakcína je tu, o jej účinkoch a bezpečnosti pre zdravie nepochybuje väčšina odbornej verejnosti a záujem majú aj doteraz nerozhodnutí ľudia, ktorí sa ňou chcú dať zaočkovať. Nemá zmysel hovoriť o registrácii ruskej vakcíny v Európskej liekovej agentúre, keď byrokracia Európskej únie zlyhala už v prvej vlne pandémie a dnes nevie zabezpečiť rovnakým dielom vakcíny západnej proveniencie pre všetky štáty spoločenstva. A je ľahostajné, či prienik Sputnika V cez Srbsko, Maďarsko a Slovensko do Európy hodnotí nejaký niktoš s dešpektom ako Putinov propagandistický ťah.

Ivan Korčok, minister zahraničných vecí (vraj Slovenskej republiky) straší ľudí zaočkovaných Sputnikom, že nemusia dostať európsky covid pas. Nie je obvyklé, aby sa minister zahraničia miešal do zdravotníckej politiky svojho štátu, aby sa vyhrážal svojím občanom. Možno sa chce iba zapáčiť svojím šéfom vo Washingtone pred chystaným pohovorom s United States Deputy Secretary of State. Doprajme mu, aby tam za morom zostal, hoci aj do predčasných parlamentných volieb. Slovensku určite chýbať nebude. 

Ľudovít Števko

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

3 Komentáre

  1. Je to len tretinová dobrá správa. 100% bude len keď sa vakcína
    aj použije na očkovanie a neskončí niekde v sklade.

  2. Takých múdrych a vzdelaných komentátorov ako je pán Števko, máme v slovenskej mediálnej brandži ako šafranu. Jeho komentáre sú objavné, aktuálne a dominantné v každom médiu. To ostatné v médiách, až na pár výnimiek, je spoločenský odpad, kvalitou hlboký suterén. Sú to pisálkovia bez kvality, vlastného presvedčenia a svedomia, ktorí sa chopia ako topiaci sa stebla, či britvy v balíku peňazí. Takého fundované komentáre ako Marketingové pekvapenie…si iste každý Slovák s záujmom prečíta !!!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás