NázoryĽuboš Blaha: Minister Mikulec sa chechce, že to je...

Ľuboš Blaha: Minister Mikulec sa chechce, že to je očista. Chlapec dodnes nepochopil sémantický rozdiel medzi slovami „očista“ a „čistky“. Milan Lučanský by mu o tom vedel rozprávať, keby ešte žil.

-

spot_img

Ľuboš Blaha: Minister Mikulec sa chechce, že to je očista. Chlapec dodnes nepochopil sémantický rozdiel medzi slovami „očista“ a „čistky“. Milan Lučanský by mu o tom vedel rozprávať, keby ešte žil.

Neviem, či v tejto slnečnej sústave existuje vláda, ktorá dokáže každý deň vyprodukovať prinajmenšom jeden škandál a ďalej sa veselo tváriť, že sa nič nedeje. Toľko zloby v sebe nemal ani Darth Vader.

 1. Polícia je v totálnom rozklade. Podľa tajnej správy SIS tu funguje systém profesionálnych udavačov, prostredníctvom ktorých do väzby hádžu nepohodlných ľudí. A nikto nič. Vysmiati sú ako lečo.
 2. Minister Mikulec sa chechce, že to je očista. Chlapec dodnes nepochopil sémantický rozdiel medzi slovami „očista“ a „čistky“. Milan Lučanský by mu o tom vedel rozprávať, keby ešte žil.
 3. Strčiť do basy nevinných ľudí a hrať sa na prací prášok, to dokáže len taký intelektuálny klenot ako Mikulec. Vyzývam políciu, nech sa prihlási aspoň jeden funkcionár, ktorý ešte nesedí vo väzbe.
 4. V normálnych krajinách policajti zatvárajú do basy mafiánov, na Slovensku zatvárajú mafiáni do basy policajtov. V normálnych krajinách sa hlava štátu nestretáva v pivnici s chlapíkom, ktorého sa chystajú zavrieť.
 5. U nás si z Čaputovej urobili kýbeľ s vodou, do ktorej nalejú čokoľvek. Prezidenti z banánových republík majú viac dôstojnosti. A ona nič. Ďalej sa spokojne fotí rozčapená na dlážke. Pivničná lejdy. Tlieskam.
 6. V normálnych krajinách neumierajú vo väzbe osobnosti ako Milan Lučanský – v normálnych krajinách bojovníkom proti mafii stavajú pomníky.
 7. Ale toto sa im všetko prepečie, lebo nad nimi drží ochrannú ruku istá ambasáda. Naď Američanom zapchá ústa nákupom dvoch amerických šrotov za 100 miliónov.
 8. Lebo uprostred pandémie Slovensko nepotrebuje dávať peniaze na lieky, ale na zbrane. Seniorom zobrať trináste dôchodky, deťom obedy zadarmo, na živnostníkov sa vykašľať – a radšej nakúpiť americké vrtuľníky, bravó, to môže vymyslieť len OĽaNO.
 9. Osobitne ma mrzí, ako ponižujú slovenskú národnú kultúru. Vyžmýkali Maticu Slovenskú, vyžmýkali Zväz protifašistov a teraz sa dokonca chystajú vygumovať našu najsilnejšiu národnú tradíciu – Slovenské národné povstanie.
 10. Múzeum SNP idú hodiť vidlákovi Naďovi. Pod rezort obrany. Je len otázkou času, kedy sa dozvieme, že nás v druhej svetovej vojne vlastne oslobodili Američania a lídrom SNP neboli ani Šmidke, ani Husák, ani Viest, ani Golian – ale generál MacArthur.
 11. Pamätám si, ako som počas našej vlády spolupracoval s Ústavom politických vied SAV na projekte prednášok učiteľom o našich národných dejateľoch – chceli sme ukázať, akú silnú antifašistickú má Slovensko históriu.
 12. Chceli sme pripomínať, kto nás oslobodil. Poďakovať Červenej armáde a našim hrdinom z SNP. Lebo vlastenectvo je ten najlepší spôsob, ako bojovať proti fašizmu – aj tomu novodobému, modro-rúžovému, ktorý sa sem šinie. Opäť zo Západu.
 13. Múzeum SNP zohrávalo v týchto osvetových projektov o našich dejinách vždy kľúčovú úlohu. Tváriť sa, že riešia iba vojenskú históriu, to je taká nebotyčná hlúposť, že to môže napadnúť iba primitívovi Naďovi.
 14. Ničia našu národnú kultúru, ničia našu národnú bezpečnosť, ničia naše tradície. Ani ten najposlednejší neonacista by si nedovolil takto šliapať po našej antifašistickej tradícii.
 15. Kopú do našich osloboditeľov, kopú do ruského národa. Progresívni „náckovia“ premenovali časť bratislavského Námestia SNP. Teraz idú ukradnúť Múzeum SNP. Berú nám našu slovenskú dušu – likvidujú náš historický klenot, naše povstanie.
  Niet väčšej tragédie pre národ, než keď sa vlády zmocnia tí najväčší primitívi. Matovič, Mikulec, Naď… Musia ísť dole. Čím skôr.
  Srdečne vás pozdravujem z parlamentu, priatelia ?

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás