fbpx
NázoryĽuboš Blaha: FAŠIZMUS JE SPÄŤ - POĎME HO ZASTAVIŤ!

Ľuboš Blaha: FAŠIZMUS JE SPÄŤ – POĎME HO ZASTAVIŤ!

-

Ľuboš Blaha: FAŠIZMUS JE SPÄŤ – POĎME HO ZASTAVIŤ!

Fašizmus sa vracia, priatelia. Kedy inokedy kričať, ak nie dnes, že ho musíme zastaviť.

- reklama -

Útoky na slobodu slova pribúdajú, všade samá vojnová propaganda, nenávisť voči Rusku dosahuje hitlerovské parametre…

A novodobí fašisti už lynčujú aj akademikov. Bol som na otočku v Prahe, kde som sa stretol s dvoma významnými ľavicovými intelektuálmi – českým profesorom Petrom Drulákom a americkým filozofom Rodney Pefferom. Moji dlhoroční kamaráti.

Profesor Peffer zo San Diega s hrôzou počúval, čo sa deje v strednej Európe – ako ľudí s iným názorom vyhadzujú z univerzít a kriminalizujú.

Profesor Drulák odmieta americkú propagandu a obhajuje konzervatívne-ľavicový svetonázor. Za to ho vyhodili z Ústavu medzinárodných vzťahov. Podobne skončil docent Marek Hrubec a ďalší významní ľavicoví filozofi.

Na Slovensku vláda nechala vyhodiť zo školy mňa a docenta Chmelára. Tlaky pribúdajú. Stačí chcieť mier a upozorňovať na fašizáciu v našej spoločnosti.

Petr Drulák sa nevzdáva – spolu so známou ľavicovou ekonómkou Ilonou Švihlíkovou založili združenie Svatopluk, v lete organizujú letnú školu, kde bude prednášať profesor Keller a ďalší významní odborníci.

Petr Drulák pozval prednášať aj mňa, veľmi sa teším – témami budú Ukrajina či migrácia. Tu nájdete viac informácií, keby ste sa chceli pridať – bude to kúsok od Slovenska, v Uherskom Hradišti. Páči sa:

Už som na ceste na Slovensko – o 15.00 sa vidíme na Slavíne. S úctou si pripomenieme, ako Sovieti porazili fašistov. Spolu s našimi starými rodičmi. Bude treba opäť povstať proti fašistom – tak ako oni. A ako vždy v dejinách – vyhráme.

Som rád, že som si zase mohol chvíľku pofilozofovať s významnými učencami – knižky a štúdie Petra Druláka a Rodney Peffera patria k tomu najlepšiemu, čo som kedy čítal.

Múdrosť. Presne to potrebujeme, aby sme porazili novodobý fašizmus. Vzdelanie a múdrosť.

Vidíme sa na Slavíne, priatelia, poďme spoločne poďakovať Červenej armáde, poďme spolu poďakovať ruskému národu.

Zdroj:

https://t.me/LubosBlahaSmer/943

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

10 COMMENTS

 1. Ľavica v celej šírke spektra (teda socialisti, komunisti, fašisti, nacisti a aj ľavicoví liberáli) si myslí, že štát môže ľudí učiniť šťastnými. Pravica nie; klasickí liberáli chcú, aby dal štát ľuďom slobodu a oni sami sa snažili o svoje šťastie; a konzervatívci dodajú, že skutočne šťastným učiní človeka cnosť – uspokojenie z dobrej splnenej povinnosti.

  • Ale že ozaj strašný. Táto vojna nemá spoločne nič s Amerikou. Organizátorom je Putin a nikto iný. Nech odíde z Ukrajiny a bude mier. A trepe ten Bláha o Fašizmu a nevidí ako Putin baží po moci, to isté ako Hitler, no a čo že nás Rusi v 2hej sv vojne oslobodili, to nebol Putin ale rusy a tak isto dnes bojuje Putin a nie Rusy. Vojaci sú len bábky. Ale ľudia sú slepý, hlavne taký ako je ritolez Blaha.

   • 1. Nauč sa slovensky vrátane pravopisu.
    2. Táto vojna má spoločné s USA všetko. Je to vojna USA proti Rusku prostredníctvom Ukrajiny a za peniaze EU. USA od porážky vo Vietname vedú proxy vojny, ak na to nájdu ochotných sluhov. Na Ukrajine našli a investovali do toho nemalé prostriedky.
    Pochybujem, že to pochopíš, ale urobil som pokus.
    PS
    Dávam Anglosasovi (impériu) rok, maximálne dva.

 2. Blaha chce bojovat proti fasizmu a sam pritom podporuje fasisticky rezim v Rusku a spolupracuje sa fasistami na Slovensku.

 3. Už sa vám to kráti mimovladkári / platení z našich daní/ ešte si pokričte a popîšte “ svoje múdrosti „. Dúfam, že nová vláda vás pošle kade ľahšie. Potom budete musieť aj niečo robiť a “ užívať “ si tento váš systém.

 4. Fašizmus je späť! Je už v hlavách, zasiahol srdcia. Bohorovnosť, nadradenosť, cynizmus.
  Môj „strýčko“, ktorého detičky sa po revolúcii dostali k peniazom a zo dňa na deň urobili kariéru, sa práve pred niekoľkými dňami zabával na tom, ako môj otec trpel pri umieraní v nemocnici.
  Zabával a smial sa na tom, ako otec trpel!!! 🖤🖤🖤🤢Rozumiete? Fašizmus!
  Už mu chýba len nejaké miesto bachara v koncentračnom tábore.
  Áno, fašizmus je späť!!!

 5. Včera na Pravda.sk bloger „tri stromy“, napísal blog k slobode tlače na SK,že nie je a že slobodne diskusie v TV naživo, skončili ešte za Mečiara. Pokiaľ pamätám ja, ešte za p.Radicovej bola živá diskusia „Zoči voči“naživo vo verejnoprávnej TV. Po voľbách kde ako vieme, zvíťazil Fico, táto relácia okamžite skončila! Toto je lekcia o slobode prejavu!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás