DomáceLenč: Matovičova podržtaška a poskok jeho trójskeho koňa Remišovej...

Lenč: Matovičova podržtaška a poskok jeho trójskeho koňa Remišovej získali posty v Eximbanke

-

spot_img

Lenč: Matovičova podržtaška a poskok jeho trójskeho koňa Remišovej získali posty v Eximbanke

Politológ Jozef Lenč na sociálnej sieti upozorňuje na politiku „našich ľudí“. Reaguje na rozhodnutie Igora Matoviča, ktorý navrhol do dozornej rady Eximbanky šéfa úradu vlády Júliusa Jakaba a Tomáša Meravého. Ten kritizoval po odídení Márie Kolíkovej a jej frakcie financovanie strany Za ľudí.

Tomáš Meravý potom, ako kritizoval financovanie niektorých členov strany Za ľudí, prevažne tých, ktorí sa pripojili ku frakcii Márie Kolíkovej, si vyslúžil uznanie Igora Matoviča, ministra financií. Igor Matovič ho pred pár hodinami, spolu s Júliusom Jakabom navrhol do dozornej rady Eximbanky. Minister financií o tom informoval na tlačovej konferencii.

Podržtaška Matovičej firmy a poskok trójskeho koňa Remišovej získali posty v Eximbanke

Politológ Jozef Lenč sa k uvedenej nominácii vyjadril kriticky. „Politika „našich“ ľudí. Podržtaška jeho súkromnej firmy a ultimátny poskok jeho trójskeho koňa Remišovej získali posty v Eximbanke,“ píše.

Lenč na sociálnej sieti zverejnil aj zdôvodnenia Igora Matoviča. Ten, na otázku novinárov, podľa politológa odpovedal nasledovne: „Potrebujeme mať istotu, že tam niekto nebude tolerovať tunelovanie verejných financií, povedal minister financií, podľa ktorého nemá daňovo-odvodová reforma nič spoločné s udržateľnosťou verejných financií,“ píše Lenč.

Na adresu novinárov, ktorí sa ho Matoviča  pýtali, či je správne opäť raz nominovať svojich ľudí do funkcií, ako to robili minulé vlády, ten podľa Lenča arogantne odpovedal: „Pozrite sa je to vaša úloha ako novinárov, kritizovať postup politikov, nech sa páči, zgustnite si.“

Autor článku: Gabriela Fedičová. Článok vyšiel na: www.hlavnespravy.sk

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás