fbpx
DomáceĽ. Ódor prijal ponuku prezidentky viesť vládu, vzdáva sa...

Ľ. Ódor prijal ponuku prezidentky viesť vládu, vzdáva sa funkcie

-

Ľ. Ódor prijal ponuku prezidentky viesť vládu, vzdáva sa funkcie

Bratislava 9. mája (TASR) – Viceguvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Ľudovít Ódor akceptoval ponuku prezidentky a k 14. máju sa vzdáva svojej funkcie, aby prijal jej poverenie viesť vládu odborníkov. TASR o tom informovali z NBS.

- reklama -

„Rozhodnutie pani prezidentky vymenovať ma za predsedu vlády odborníkov je pre mňa cťou a zároveň veľkou zodpovednosťou. Slovensko sa dnes nachádza v neľahkej situácii a so svojim tímom urobíme všetko preto, aby sme krajinu priviedli k predčasným voľbám do Národnej rady SR a priniesli želaný pokoj, stabilitu, ale zároveň aj konštruktívnu odbornú diskusiu v témach, ktoré sú pre ľudí a krajinu dôležité,“ uviedol Ódor.

Členom bankovej rady a zamestnancom NBS poďakoval Ódor za doterajšiu spoluprácu a pomoc pri budovaní modernejšej a medzinárodne uznávanej centrálnej banky. Do prijatia poverenia bude pokračovať vo výkone viceguvernéra NBS v plnom rozsahu.
Prezidentka vymenuje úradnícku vládu v týždni od 15. mája.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás