NázoryĽ. Blaha: Na Slovensku sa dejú veci

Ľ. Blaha: Na Slovensku sa dejú veci

-

spot_img

Ľ. Blaha: Na Slovensku sa dejú veci

Ľuboš Blaha (SMER-SD) sa vyjadril k udalostiam posledných dní, ktoré momentálne hýbu Slovenskom a pripomína, že zajtra bude hosťom v diskusnej relácii na TA3, od 11:00 hod.

Ľuboš Blaha:

1. Cez Slovensko sa v poslednom čase presúva toľko vojenskej techniky NATO, že už sa začínajú šíriť obavy, že Američania niečo chystajú.

2. Slovenská bábková vláda poslúcha na slovo americkú ambasádu, tento týždeň minister obrany Naď dostal čerstvé pokyny, ešte sa tým aj pochválil na sieti.

3. Ak chce Amerika rozhorieť nový konflikt s Ruskom a eskalovať situáciu na Donbase, robí fatálnu chybu. Vojensko-priemyselný komplex už zase potrebuje nové objednávky, a tak treba uvrhnúť svet do chaosu. Celé zle.

4. Grandpapa Joe, čo sa nevie už ani vyštverať po schodoch do lietadla, uráža ruský národ a provokuje vojenskými manévrami, ktoré môžu značiť jediné – chorobnú túžbu po vojne.

5. Samozrejme, netreba vôbec pochybovať o tom, že keď sa americký prezident stihne trikrát potknúť na desiatich schodíkoch, vinu za to nesie Vladimír Putin – určite tie schody začaroval.

6. Schodisko je ďalší Bidenov „killer“, áno, tá najobávanejšia ruská zbraň! A keď v rádiu pustia Riša Müllera a jeho slávne Po schodoch, je to jasná protiamerická hybridná vojna, Rišo, ty agent!

7. Ale vážne. Slovensko musí ostať na strane mieru a nezradiť našich slovanských bratov ako kedysi Dzurinda, keď povolil prelety amerických bombardérov, keď zabíjali našich bratov Srbov. Mám obavy, že pravica už zase zrádza a skáče tak, ako Veľký brat píska.

8. Dejú sa veci aj na Slovensku. Generálny prokurátor napadol Mikasove vyhlášky, vrátane výnimiek pre Matovičových papalášov.

9. Robiť tu z nejakého trápneho hygienického úradíku autokratický orgán, ktorý stojí nad ústavou, nad parlamentom, nad národom – toto je obyčajný pandemický fašizmus.

10. Hovoríme to od začiatku a pridal sa už aj generálny prokurátor. Matovičovi sa to rozpadá ako domček z karát. Mikas sfučí ako Mechúrik Koštúrik, tlieskam.

11. Mimoriadne zábavný je aj zákaz cestovania pod hrozbou pokuty 1000 eur. Ak máte 20 tisíc na exotickú dovolenku dakde v Dubaji, určite vás zastaví tisícka – z tej sumy sa nejedna Cibuľková rozsype od strachu na popoľ.

12. Ale keď už najnovšie Sulík chce pokutovať 30 eurami bezdomovcov za to, že nie sú doma (haló!), čo je polovica ich mesačnej dávky, tak poďme aj milionárov pokutovať primerane k ich príjmom – a zoberme aj im polku príjmu za to, keď niečo porušia. Pekne „progresívne“. Či to už nie?

13. Ak sa Sulík zase pôjde plieskať o vlny do Dubaja, tak by mohol ako milionár pustiť zopár miliónikov, keď už je taký drsňák, ak sa jedná o tých najslabších. Tak čo, Riško, to už taký frajer nie si, že?

14. Ale tak je to vo všetkom. Opatrenia štátu sú neuveriteľne neférové. Najviac udupávajú tých najslabších, drobných robotníkov a živnostníkov. A milionári ako Matovič, Sulík a Kollár sa ľuďom vysmievajú do očí.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás