DomáceKto tam ešte ostal?: Juraj Šeliga a Jana Žitňanská...

Kto tam ešte ostal?: Juraj Šeliga a Jana Žitňanská odchádzajú zo strany Za ľudí

-

Kto tam ešte ostal?: Juraj Šeliga a Jana Žitňanská odchádzajú zo strany Za ľudí

Juraj Šeliga a Jana Žitňanská odchádzajú zo strany Za ľudí. Denníku SME to potvrdil Šeliga. Svoje rozhodnutie, či bude pokračovať Šeliga v politike, prípadne ako a s kým, oznámi po Veľkej noci. 

Strana sa podľa Šeligu časom dostala na ďalšiu križovatku a rozhodla sa ísť cestou, na ktorej sa už nemôže podieľať.

„Moja predstava udržať ju ako stranu, ktorú sme spoluzakladali s Andrejom Kiskom, sa ukázala ako naivná. Niektoré veci musí človek skúsiť na vlastnej koži, aby ich naplno pochopil. Napriek tomu si vážim skúsenosť, ktorú som v strane získal, no moja cesta so stranou Za ľudí sa dnes končí. Spoločne so mnou dnes odchádza viacero radových členov strany, ktorí majú rovnaký názor. Svojim kolegom som to oznámil a teraz to hovorím aj verejne,“ konštatoval Šeliga. 

Bratislava 3. apríla (TASR) – Poslanci Národnej rady SR Juraj Šeliga a Jana Žitňanská končia v strane Za ľudí. Oznámili to na sociálnej sieti. K politickej budúcnosti sa zatiaľ bližšie nevyjadrili. Šeliga plánuje oznámiť svoje rozhodnutie po Veľkej noci. Dodal, že spolu s ním odchádza viacero radových členov strany.

Šeliga pripomenul, že stranu Za ľudí spoluzakladal. „Strana sa však časom dostala na ďalšiu križovatku a rozhodla sa ísť cestou, na ktorej sa už nemôžem podieľať. Moja predstava udržať ju ako stranu, ktorú sme spoluzakladali s Andrejom Kiskom, sa ukázala ako naivná,“ komentoval.

Žitňanská ukončila svoje členstvo v strane koncom minulého týždňa. „Svoju politickú budúcnosť nevidím v zbližovaní sa s OĽANO a nechcem stáť v ceste kolegom, ktorí to tak cítia. A či ešte nejaká politická budúcnosť bude, bude otázkou okrem iného aj ďalších rozhovorov, najmä s mojimi najbližšími,“ uviedla.

„Ďakujeme Jane Žitňanskej a Jurajovi Šeligovi za spoluprácu a za pozitívne veci, ktoré sa spoločne so stranou Za ľudí podarilo presadiť. Strana bude naďalej pokračovať v plnení svojich záväzkov voličom a prinášať riešenia, aby bolo Slovensko úspešnou, prosperujúcou a spravodlivou krajinou,“ uviedla strana v reakcii. Tvrdí, že v súvislosti so Šeligovým odchodom neeviduje žiadne odchody radových členov.

Šeliga aj Žitňanská pôsobili v predsedníctve strany.

Zdroj: sme.sk, TASR

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás