fbpx
DomáceKto bude dnes rozhodovať o väzbe/prepustení riaditeľa SIS?

Kto bude dnes rozhodovať o väzbe/prepustení riaditeľa SIS?

-

Kto bude dnes rozhodovať o väzbe/prepustení riaditeľa SIS?

Bratislava (TASR) – Dnes bude Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


      Sudca pre prípravné konanie začne s neverejným výsluchom o 10.00 h. Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby obvineného riaditeľa SIS z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti a z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Prokurátorovi ÚŠP bol doručený podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby od vyšetrovateľa v piatok (12.3.).


      Vladimíra P. zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11.3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Advokátka Vladimíra K. Eva Mišíková nevidí ani jeden dôvod na väzobné stíhanie. Podľa nej absentuje aj jeden z materiálnych predpokladov väzby, a to dôvodné podozrenie zo spáchania skutku jej klientom.


      Vladimír P. je síce nominantom Sme rodina, avšak navrhnutý vládou a vymenovaný prezidentkou, avšak okrem včerajšieho spoločného vyhlásenia Borisa Kollára a Milana Krajniaka (Sme rodina), sa premiér Igor Matovič (OĽaNO) a prezidentka Zuzana Čaputová tejto kauze nenápadne vyhýbajú. Vladimír P. SIS vedie od apríla 2020, momentálne má pozastavený výkon štátnej služby.

Podľa rozpisu ŠTS sa môžete pozrieť, ktorý sudca má dnes, t. j. 14.3.2021 službu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás