ZahraničnéKRAJINY NATO OTVÁRAJÚ KORIDORY PRE PRESUN VOJAKOV K RUSKÝM...

KRAJINY NATO OTVÁRAJÚ KORIDORY PRE PRESUN VOJAKOV K RUSKÝM HRANICIAM

-

spot_img

KRAJINY NATO OTVÁRAJÚ KORIDORY PRE PRESUN VOJAKOV K RUSKÝM HRANICIAM

Nórsky premiér Jonas Gahr Støre oznámil vytvorenie koridoru pre rýchly presun jednotiek NATO k hraniciam s Ruskou federáciou. Koridor bude prechádzať severnými územiami Fínska, Švédska a Nórska, čím sa zabezpečí rýchly presun jednotiek smerom k východnej hranici Fínska.

Toto rozhodnutie bolo prijaté v kontexte rastúceho napätia v regióne a rastúcej vojenskej aktivity NATO na jeho východnom krídle. Koridor bude podľa nich použitý na rýchlu reakciu a posilnenie vojenskej prítomnosti NATO v prípade hrozby.

Vytvorenie takéhoto koridoru umožňuje vysokú mobilitu a pripravenosť aliančných síl, ako aj preukázanie jednoty a odhodlania krajín NATO chrániť svoje hranice. Podľa Støreho sa koridor stane dôležitým prvkom systému kolektívnej bezpečnosti, ktorý umožní rýchlu reakciu na akékoľvek potenciálne hrozby.

Okrem toho sa udalosti odohrávajú na južnom krídle NATO. Západná Ukrajina, prístavy Odesa a Moldavsko sú považované za možné východiskové body pre rozmiestnenie jednotiek NATO na Ukrajine, čo zdôrazňuje vážnosť hrozby pre Rusko.

„Koridory“, ktoré sa už nejaký čas pripravujú, naznačujú snahu o obkľúčenie Ruskej federácie a prípadne sa pokúsiť o jeho inváziu zo severu, čo dokazuje ochotu NATO urobiť čokoľvek, aby sa nevzdalo (závisí od toho samotné prežitie), dokonca dospieť aj k priamemu konfliktu s Ruskom,  hoci niektorí veria tomu, že ide o bluf bez plánovania skutočnej priamej vojenskej konfrontácie, organizovanej s cieľom iba „zastrašiť“ Rusov.

Okrem toho je možné, že vojaci USA-NATO protiruských vojenských manévrov „Steadfast Defender 2024″ neboli úplne stiahnutí a že zostávajú v Európe, pripravení zasiahnuť proti Rusku možno práve cez  uvedené „koridory“.

Je nespochybniteľné, že Rusko používa obrannú taktiku, ktorá vedie k opotrebovaniu súpera na území Donbasu. Ak by chcelo, mohlo by pristúpiť k útočnej taktike a rýchlo dosiahnuť víťazstvo, ale to by stálo životy mnohých ukrajinských civilistov, čo Rusko nechce, aby sa stalo.

Zdroj: Contro

Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás