fbpx
DomáceKollár a Krajniak o zadržaní Pčolinského: Slová plné bezradnosti...

Kollár a Krajniak o zadržaní Pčolinského: Slová plné bezradnosti a zúfalstva (aktualizované)

-

Kollár a Krajniak o zadržaní Pčolinského: Slová plné bezradnosti a zúfalstva (aktualizované)

Bratislava 13. marca (TASR) – Prípad zadržania a obvinenia riaditeľa SIS Vladimíra P. by sa mal čo najrýchlejšie prešetriť, proces by sa nemal zdržiavať. Žiada to predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár spolu so straníckym kolegom a ministrom práce Milanom Krajniakom. Ten tiež upozornil na viaceré nezrovnalosti, napríklad sa pýtal, prečo v tomto prípade nebola požiadavka na zbavenie mlčanlivosti, keď pri iných kauzách súvisiacich s SIS sa žiadalo o zbavenie mlčanlivosti.


      Kollár požiadal všetky dotknuté orgány, aby nezdržiavali proces. „Aby sme veľmi rýchlo zistili, kto za týmto skutkom stál a prečo sa toto celé udialo,“ vyhlásil v sobotu.


      Krajniak upozornil, že v minulosti v kauzách Lexa a Gorila, ktoré súviseli s SIS, žiadali orgány činné v trestnom konaní pred výpoveďami o zbavenie mlčanlivosti svedkov aj obvinených. „Teraz je stanovisko iné v tom, že je možné vypovedať aj bez zbavenia mlčanlivosti,“ povedal.

- reklama -


      Z uznesenia o vznesení obvinenia podľa Krajniaka vyplýva, že je vznesené najmä na základe jednej výpovede bývalého príslušníka SIS, ktorý nebol zbavený mlčanlivosti. „Ak totiž platí, že mal byť zbavený mlčanlivosti, celé vznesené obvinenie je úplne procesne na vode,“ vyhlásil.


      Predstavitelia Sme rodina nechcú tvrdiť, že „skutok sa nestal“. „Práveže tvrdíme, že sa niečo stalo. Dôsledne žiadame, aby sa to čo najrýchlejšie preverilo bez zametania pod koberec. A aby sa presne určilo a ustanovilo, kto to spáchal, kto je za to zodpovedný a všetci tí, ktorí sú za to zodpovední, aby voči nim bola vyvodená veľmi konzekventná zodpovednosť,“ povedal Krajniak.


      Vladimíra P. zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11. 3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K.


      Vladimír P. je nominantom Sme rodina. SIS vedie od apríla 2020. Prezidentka Zuzana Čaputová mu dočasne pozastavila výkon štátnej služby.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

3 COMMENTS

  1. Preto Milanko, aby sa Tvoja tupá hlava mohla verejne opätovne zhovädiť. A toto tupelo pracovalo na MV SR.

  2. Veru „čo najrýchlejšie prešetriť, proces by sa nemal zdržiavať“ aj u Gašpara a i.
    Či len u tých „vašich“?

    • Nevešajte, ste v poradí, keď nie od TT paka a Lipsteina, tak určite z Vašich bývalých vlastných radov. Tá akože nehoda s tou prostitútkou vo vládnom vozidle bol len nepodarený pokus Borisko . Aj tak ťa aj z Jaguárom dostanú. Podobne ako „mastný vlas“

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás