NázoryKolíková chráni Lipšica vlastným telom, ale prečo? O čo...

Kolíková chráni Lipšica vlastným telom, ale prečo? O čo ide? V čom si odporuje?

-

Kolíková chráni Lipšica vlastným telom, ale prečo? O čo ide? V čom si odporuje?

Vláda schálila návrh zákona o zmene v Trestnom zákone, ktorý obsahuje aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry a opozícia spoustila hystériu.

O čo tak asi opozícii môže ísť?

Záchrana Lipšica? Veď predsa sám ponúkol svoju funkciu, len aby sa úrad zachoval. Možno si mysleli, že koalícia na túto hru Lipšica, ktorému už sa nedá veriť ani to, že sa volá Lipšic, v koalícii skočia. Pravdepodobne správne poukázali na celé to divadlo špeciálneho prokurátora Fico s ministrom Šutajom, že na pár výnimiek je tento úrad zasvinený prokurátormi bez citu, bez empatie, ale zato s atómovou dávkou zákernosti. Robert Fico opakuje pravidelne mená prokutátorov ako Repa, Šúrek, Harkabus a ďalší….Takže, odchodom Lipšica by sa nevyriešilo nič.

Tento obraz je symbolom “nezávislosti” Lipšica a Špeciálnej prokuratúry. Niečo ako Remišovej pexeso.

Akční opoziční politici

So zrušením Špeciálnej prokuratúry je úzko spätá aj zmena Trestného zákona, ktorý v roku 2005 vytvoril Lipšic. A ako správny zakomplexovaný tyran tam nasekal drakonické tresty.

Ten Lipšic, ktorý bez dôkladného skúmania prípadov spojených so smrťou chodca na ceste, žiadal pre šoférov nepodmienečné tresty. A čo sa stalo? Na tom “prokurátorovi”, ktorý sa vyžíva v utrpení a neštastí iných, pretože takáto nehoda je rovnako tragédiou pre chodca, ako aj pre šoféra, sa božie mlyny vyšantili naplno. Čakal ho v pozícii šoféra rovnaký osud. Avšak tam už Lipšic zapojil všetky právne možnosti a snažil sa z jeho nehody vydolovať podmienku. Podľa jeho “zásadovosti”, jeho (umelej) odvahe a údajného citu pre spravodlivosť mal byť prvý, kto si bude pýtať nepodmienečný trest.

Avšak to bývalej vládnej koalícii neprekážalo a z človeka vo výkone trestu a politika urobila prokutátora. Rozum neberie skutočnosť, že ten, ktorý je vo výkone trestu (hoci za neumýselný trestný čin) podáva obžaloby na iných. Ak chceli Lipšica silou mocou na Špeciálnej prokuratúre mali ho posadiť do podateľne úradu a nikto by nepovedal ani slovo. Je zbytočné hovoriť o tom, že človek po výkone trestu, alebo len so zápisom v registri trestov si nevie ani otvoriť živnosť na robotnícke práce. Úžasná spravodlivosť a právny štát (zbytočne sa je vyhovárať, že takto to bolo aj za vlád Fica. Ten z odsúdených nevyrábal prokurátorov).

Jednou z hlavných ochránkyň Lipšica a úradu, ktorý stratil opodstatnenie je bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SAS).

FOTO TASR – Jakub Kotian *** Local Caption *** generálny prokurátor „Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.“

Na sociálnej sieti sa zanechala status: Bijem na poplach, lebo spôsob a obsah zmien v trestnom systéme ma desí. Bez diskusie, zo dňa na deň sa má nielen zrušiť špeciálna prokuratúra, ale zásadne sa prekopáva celé nastavenie trestného zákona. Zásadne iné tresty, zásadne nové posúdenie čo vôbec trestným činom je.

Napríklad, ak dnes niekto prepral peniaze z trestnej činnosti nad 133.000 eur tak za platného stavu je v sadzbe 12 – 20 rokov … podľa návrhu ak preperie nad 750.000 eur (!) bude v sadzbe 3-10 rokov a súčasne môže dostať podmienku.

Aby sme si rozumeli, ide o 67 strán legislatívneho textu, ktorý mení naprieč celý trestný zákon. A tým, ktorí sa ním majú riadiť, nedáva žiaden čas na prípravu. Štát na pripravované zmeny nie je vôbec pripravený. To sa musí páčiť zločincom, mafii, skorumpovaným ľuďom.

Počet interakcií jej statusu vyjadruje asi záujem verejnosti o jej názor.

Ako povedal štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Pavol Gašpar, podozrivá Pavlína Matovičová z legalízácie príjmov z trestnej činnosti by nebola v sadzbe 12 – 20 rokov, ako je tomu dnes, ale po novom 3 – 8 rokov. To by mal predsa Igor Matovič oceniť. A to ešte sa nezačala vyšetrovať smrť tisícov ľudí za jeho covid-manažment, ani Expo v Dubaji, kde Sulík tiež vyrobil peknú sumu, ktorá je škodou Slovenskej republiky. Keby sa z drogových činov urobili priestupky, vychvaľovala by Kolíková tento zákon do nebies.

Rozmeňme si ho na drobné

Opoziční poslanci by mali byť prví, ktorí by hlasovali za zníženie sadzieb najmä za ekonomické trestné činy, pretože sa jedného dňa môžu týkať aj ich. Kolíková ide 133.000 eur v roku 2023 porovnávať so sumou 133.000 eur v roku 2005, keď táto verzia zákona vstúpila do platnosti. Za takúto škodu hrozí páchateľovi trest 10 – 15 rokov. Ak si zrátame náklady na jedného odsúdeného 20.000 ročne, tak v konečnom dôsledku daňoví poplatníci často zaplatia za takého človeka viac, ako bola vzniknutá škoda. Kde sú teraz tie reči o šetrení? Veď štát vie ušetriť na ľuďoch, ktorí nie sú pre spoločnosť nebezpeční a správnymi nástrojmi dotyčný môže nahrádzať škodu, pracovať, posielať štátu odvody a ušetriť, aby ho štát živil – proste konsolidácia (o to súčasnej opozícii a Čaputovej poskokovi Ódorovi išlo). Dnes chce Kolíková plán na prípravu. Tak veru takýmto ako Kolíková a Lipšic je dať plán na prípravu “samovraždou”.

Porovnajme si to s prípadom, kde v Košiciach pred niekoľkými dňami postrelil policajt milenca svojej manželky. Nebudeme tu súdiť jeho konanie. Sám ho oľutoval, bola to skratová situácia, ktorej sa dopustiť nemal, ale stala sa. Pri ublížení na zdraví a strelou zo zbrane na človeka mu hrozí 2 – 5 rokov. Pri skutkoch za peniaze Lipšic nastavil drakonické tresty, často vyššie ako prudko násilné. Štát je bez peňazí a samotní “bachari” hovoria, že množstvo odsúdených je vo väzniciach zbytočne.

Majú plné ústa vyspelého západu, kde sú podobné tresty a zrazu to opozícii prekáža

Nemusíme ísť ďaleko. Nedávno zosnulý český hokejový brankár Roman Čechmánek sa dostal do problémov, kde škoda podľa rozsudku presiahla 7,2 milióna českých korún, čo je takmer 300.000 eur a dostal podmienku 5 rokov. A to sme len v susednej Českej republike, s ktorou sme tvorili spoločný štát a je nám najbližšia. Na Slovensku za 133.000 eur je sadzba 10 – 15 rokov natvrdo. Tak o čom Kolíková tára?

Korupcia

Kolíkovej vadí aj zníženie trestov za korupciu. Je zaujímavé, ako sa posledné 3 roky povýšil “trestný čin” – korupcia. Človek má pocit, že je to už vážnejší zločin ako úkladná vražda.

A nástupom Matoviča a Kolíkovej sa korupcia stratila? Iných odsúdia za tašku s paradajkami na 5 rokov basy a takí ako Makó, ktorí s korupciou narábali v miliónoch sú bez trestov, alebo so smiešnymi podmienkami a ešte dostal job v SIS a kšeft pre jeho firmu LAMA. Jedinou podmienkou bolo povedať niečo na Fica, Kaliňáka, Gašpara, Lučanského, Pellegriniho a kohokoľvek spojeného so stranou SMER – SSD. Tak toto je ten boj s korupciou a tvrdé trestanie. Áno, potrestaní sú len tí, ktorí si nevymýšlali a neukazovali prstom na ľudí, ktorí boli objektom kriminalizácie.

Vážená opozícia, ktorá ide protestovať v spojení KDH so Superprogresívnym Slovenskom a SAS. KDH s progresívnou tieňovou predsedníčkou – manželkou predsedu Majerského len ukázalo, že s týmito uchylákmi si rozumie veľmi dobre a v partii s Matovičom sú adeptami na pokračovanie komédie BLBÍ A BLBŠÍ. Vážená opozícia neotravujte ľudí s vašimi problémami. Toto nie sú problémy bežného občana ako zvýšené úroky za hypotéky, inflácia a pod…Toto sú vaše problémy, pretože vám ide o krk. A nie pomstou, ale riadnym nezávislým vyšetrovaním.

VV

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Badaj by aj nie, keď obaja lietajú vo vražde generála. Pravda vyjde na javo . A nebude to dlho trvať!

  2. … vyprodukovaná narkózou a tuposťou más zvolená záškodníčka kolíková je fekál excelentá klamárka šmatlavo poskakujúca demogratickou džunglou po zločineckých chodníčkoch vypálených a monitorovaných jenkiovcami. Kto verí čo i len slovku vypustenému z krivej padutiny ústnej tejto následovnej svedkyne jenkiovských demogratov by si mal prepláchnuť uši, očistiť svedomie a kúpiť bilet na muskov stroj času stáršip a presvedčiť sa, že žijeme v dobe študiových mesačných krokov a nie temnej inkvizície špeciálno-špecializovaných zatykačov.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás