NázoryKlamstvá a zavádzanie vyjdú Kolíkovú draho! Pustila sa aj...

Klamstvá a zavádzanie vyjdú Kolíkovú draho! Pustila sa aj do R. Fica

-

spot_img

Klamstvá a zavádzanie vyjdú Kolíkovú draho! Pustila sa aj do R. Fica

„Odvolávanie Márie Kolikovej z postu predsedníčky výboru na kontrolu SIS je podložené faktami.“ Tvrdí na sociálnej sieti za HLAS Samuel MIgaľ.

„Jej obhajoba svojej pozície bola založená na klamstvách a zavádzaní.“ Konštatuje poslanec NR SR.

Koniec svojvôle

„Preto trváme na našich argumentoch. Od opozičného predsedu očakávame: pravdivé informácie, pravidelné výbory, kolektívne rozhodnutia a NIE svojvoľnosť v rozhodovaniach kolektívneho orgánu akým výbor pre kontrolu SIS je“ – konštatuje Samuel Migaľ.

Kolíková sa pustila do RobertaFica: Lex atentát prináša namiesto opatrení doživotnú rentu pre Fica

Lex atentát prináša namiesto bezpečnostných opatrení doživotnú rentu pre premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Na tlačovej konferencii to uviedla poslankyňa Národnej rady (NR) SR Mária Kolíková (SaS).

Kolíková zdôraznila, že Fico je jediný predseda vlády, ktorému na základe schváleného zákona prináleží doživotná renta. Ak mu chce Smer-SD zabezpečiť doživotnú rentu, má na to podľa nej dosť prostriedkov, keďže niekoľkokrát vyhral voľby a za výsledok parlamentných volieb dostávajú strany príspevok od štátu.

Pripomenula tiež, že zákon prináša vážny zásah do politických práv, napríklad do zhromažďovacieho práva. Kritizuje, že sa vopred zakážu zhromaždenia pred bydliskom politikov bez toho, aby bola situácia najskôr vyhodnotená. Kritizuje aj obmedzenie dvoch zhromaždení, ktoré sa budú konať naraz. „Bude možne zakázať zhromaždenia len preto, lebo sú tu dve zhromaždenia, ktoré chcú poukázať na tému, o ktorej sa verejne diskutuje,“ povedala s tým, že sa vopred dáva obciam možnosť, aby takéto zhromaždenia zakázali.

Koalícia podľa Kolíkovej valcuje všetko. Pripomenula, že chce odvolať z funkcie predsedu Výboru NR SR pre pre verejnú správu a regionálny rozvoj Michala Šipoša (Slovensko, Za ľudí, KÚ) a aj ju ako predsedníčku Osobitného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS). „Dôvody, ktoré si na to vymyslela koalícia, sú absurdné, je to škandalózne,“ skonštatovala.

Autor: Ivan Brožík

Prevzaté od:

https://www.hlavnydennik.sk/2024/06/27/klamstva-a-zavadzanie-vyjdu-kolikovu-draho-pustila-sa-aj-do-r-fica

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

6 Komentáre

  • My sme tu nieže nežili, my sme tu živorili, okrem pijavíc, ktorí si aj z nešťastia dokázali urobiť biznis.
   Kolíková-nečlovek, bývala ministerka nespravodlivosti SR, ktorá dokázala po smrti generála Lučanského ísť do zábavnej relácie Pumpa a vyjadrovať sa k osobe, ktorá zomrela vo väzbe, nemá morálne právo niekoho kritizovať.

 1. No naopak, konecne sa zacina pouzivat spravoslivost podla ustavy, este by mal nasledovat sdekvatny trest.Oni ked p.Blahu kolko krat nezvolili, aj ked funkcia patrila opozicii.Na to uz panicka zabudla.Boze, oni tu chorobu chytli vsetci od Matovica, to je neskutovne.

 2. A povyšetrení vraždy generála bude mať aj Kolíková doživotnú „rentu“ v niektorom z nápravno-výchovnom zariadení.

 3. kto druhemu jamu kope…… pani Kolíkova, to je stare porekadlo, evidentne ste o nom este nepocula…..

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás