fbpx
NázoryKauza “chata”: Chronológia prehľadnej hry, ktorá je len manipulácia...

Kauza “chata”: Chronológia prehľadnej hry, ktorá je len manipulácia a kto na ňu skočil, ten má problém

-

Kauza “chata”: Chronológia prehľadnej hry, ktorá je len manipulácia a kto na ňu skočil, ten má problém

Na FB profile PIRAŇA sa objavila dobre spracovaná chronológia pondelkového večera, pri ktorej sme sa v podstate nedozvedeli nič, avšak do Vianoc máme o jesenno-zimný seriál scénaristov najmä z Denníka N, Aktualít a Sme, postarané.

KTO VYŠETRÍ TENTO ÚNIK

(EDIT: O pasáž s videom R. Kaliňáka)

No v pondelok podvečer sa stala nevídaná vec:

▶️Najskôr denník N v rubrike Minúta po minúte (15,24 hod.)zverejnil správu, že polícia získala akúsi druhú Gorilu, má nahrávku, ktorú zaradí do spisu v kauze Očistec a prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ňou bude argumentovať pri predlžovaní väzby pre Tibora a Gašpara a spol. na Špecializovanom trestnom súde.
Na nahrávke sú: advokát Marek Para, syn Gašpara – Pavol, ktorý je tiež advokát, predseda strany SMER-SD Robert Fico , exminister vnútra Robert Kaliňák a podnikateľ Miroslav Bödör.

Redakcia v texte uvádza: „…Nové záznamy a ich prepisy potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších káuz. „Zároveň diskreditovať a kriminalizovať vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP, ako aj úniky informácií od niektorých orgánov presadzovania práva nepovolaným osobám,“ uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry…“

▶️O pár minút neskôr portrál Aktuality.sk priniesol na túto tému článok aj s fotografiou z tohoto stretnutia.
Tu: https://lnk.sk/taqy

▶️No a o ďalší okamžik neskôr, už denník N vypublikoval samostatný veľký článok o tejto nevšednej udalosti.
Tu: https://lnk.sk/fks5

▶️A to nie je všetko, následne redakcia Aktuality.sk vypustila podcast (vopred nahratý) na túto tému.
Tu: https://lnk.sk/mxdm

Napokon to završíl web Aktuality.sk a o 18,07 hod. zvrejnil aj krátke video, ktoré zachytáva Roberta Kaliňáka.
Tu: https://lnk.sk/jrj3

https://lnk.sk/taqy

https://lnk.sk/fks5

https://lnk.sk/mxdm

https://lnk.sk/jrj3

☝️☝️☝️
Dozvedáme sa, že navrávky vznikli na základe príkazu Okresného súdu Nitra v inej trestnej veci ako kauza Očistec a hodiny materiálu nie sú ešte ani poriadne spracované.
Stretnutie sa odohralo na nejakej chate.

☝️☝️☝️

❓Takto sa vytvára mediálny obraz o vyšetrovaní veľkých káuz elitnými vyšetrovateľmi NAKA v dozore prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry?

❓Alebo je to manipulácia prostredníctvom médií, ktoré sú dlhodobo nekritické voči NAKA a ÚŠP a naopak preukazujú im vysokú mieru loajality?

❓Či nebodaj sú to iné kšefty?

❓Prípadne, je to nejaká taktika vyšetrovania a médiá sú na takúto pomoc zneužité/využité?

❗Samozrejme všetko výlučne iba vo verejnom záujme, informovať masy o stave našej krajiny, v duchu: Odtiaľto riadili štát! či: Tu plánovali kompromitáciu elitných policajtov a prokurátorov!

▶️Každopadne nahrávky získané na základe príkazu súdu podľa paragrafu 114 a nasl. Trestného poriadku sú súčasťou spisu, v ktorom prebieha vyšetrovanie v prípravnom konaní. Naviac, ako sme sa dozvedeli z úplne iného konania, ako je kauza Očistec. Došlo tak opäť k brutálnemiu úniku. K úniku, ktorý NAKA aj UŠP inokedy kritizujú.
Kto bude riešiť tento únik?

P.S.
A to už nehovorím o expresnom statuse bývaleho redaktora Aktuality.sk a dnes poradcu lídra OĽaNO na túto tému.


Na situáciu reagoval Robert Fico s absolútnym pokojom

Čo je veľmi zaujímavé

Už niekoľko dní sa trosky ako Dorota Nvotová a Nikita Slovák, pripravujú na protest proti Ficovi. Zložili k tomu aj „hitovicu“, ktorá má v ľuďoch vyvolať emóciu z vraždy Kuciaka. Protest má byť 27.10.2021 a doteraz to absolútne nedávalo zmyslel, keďže žiadne výročie, ani narodenia, ani úmrtia zavraždený novinár nemal. Po pondelku je asi jasné, o čo ide. Žeby stúpajúce preferencie strany SMER – SD?

„Hit“, ktorý bol na YouTube zverejnený 19.10.2021 s názvom Balada o Jánovi a Martine má “až” niečo cez 29 tisíc videní, čo je dosť slabé.

Na Facebook stránke „Dokončime to“, ktorá vznikla 5.10.2021, sa kreatúry Nvotová a Slovák predvázajú a predbiehajú v silných vyhláseniach, ktoré nemajú žiadny zmysel, pretože protestovať proti opozičnému politikovi nemôže byť nič iné, ako prejav strachu a zúfalstva istých kruhov.

A čo robia v Českej republike s tými, čo vypúšťajú informácie zo spisov?

Státní zástupce obžaloval 28 lidí kvůli únikům z policejních spisů. Jsou mezi nimi i bývalí elitní detektivové

Státní zástupce podal obžalobu na 28 lidí v rozsáhlé kauze úniků z policejních spisů. Je mezi nimi i několik bývalých elitních detektivů a podnikatelů. Případem se bude zabývat Krajský soud v Brně. Informaci ČT zjistila z webu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Většina z obžalovaných se podle policie provinila neoprávněnou manipulací s informacemi z trestních řízení, nezákonným přístupem k policejním databázím nebo zneužitím pravomoci úřední osoby.

„Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci podal dne 25. 10. 2021 ke Krajskému soudu v Brně obžalobu na celkem dvacet osm osob pro rozsáhlou trestnou činnost, která měla v naprosté většině případů spočívat v neoprávněném provádění lustrací v informačních systémech policie a celní správy a ve zneužívání systémových opatření v souvislosti s účelovým zavedením některých osob jako informátorů policie,“ uvedlo státní zastupitelství na webu.

Mezi obviněnými je celkem deset bývalých policistů, v kauze vystupuje i jeden expolicista z celní správy nebo z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Policie skupinu zadržela a obvinila v květnu 2017. Kvůli únikům ze spisů bylo tehdy obviněno osmnáct lidí včetně bývalého policisty z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Michala Ratajského nebo podnikatele Samana El-Talabaniho.

Mezi obviněnými byl i šéf skupiny Kajot Radim Jüttner nebo majitel investiční skupiny DRFG David Rusňák, který byl dříve členem hnutí ANO. Žalobce se ale v prosinci 2017 rozhodl podmíněně zastavit trestní stíhání dvou lidí a Rusňák byl jedním z nich.

Trestní stíhání lze podmíněně zastavit, pokud jde o přečin s trestní sazbou do pěti let, obviněný se dozná a uhradí vzniklou škodu. Rusňák tak tehdy podle mluvčího olomouckého vrchního státního zastupitelství Petra Šeredy dostal zkušební dobu a současně musel zaplatit adekvátní částky určené na pomoc obětem trestné činnosti.

U šestnácti lidí trestní stíhání pokračovalo. Následně byl počet obviněných rozšířen na celkových devětadvacet lidí, kteří měli být v kauze zapleteni. Nakonec se žalobce rozhodl obžalovat dvacet osm z nich.

Vyšetřování případu ukončili kriminalisté už před rokem, státní zástupce od té doby rozhodoval, zda podá v případu obžalobu. Podle státního zastupitelství se jedná o relativně rozsáhlý spis, který má 73 svazků a celkem 19 tisíc stran. Případ vyšetřovali detektivové z Národní protidrogové centrály, aby nenastal případ, že by policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) vyšetřovali kauzy kolem vlastních kolegů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3390750-statni-zastupce-obzaloval-28-lidi-kvuli-unikum-z-policejnich-spisu-jsou-mezi-nimi-i

Zdroj: FB Piraňa, ČT24, YouTube SMER – SD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás