fbpx
ZahraničnéKadyrov ponúkol svoju jednotku ako náhradu za vagnerovcov v...

Kadyrov ponúkol svoju jednotku ako náhradu za vagnerovcov v Bachmute

-

Kadyrov ponúkol svoju jednotku ako náhradu za vagnerovcov v Bachmute

Moskva 5. mája (TASR) – Čečenský vodca Ramzan Kadyrov ponúkol vyslanie vlastnej bojovej jednotky Achmat do východoukrajinského mesta Bachmut v prípade, že sa odtiaľ stiahnu žoldnieri z Vagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

„Keď starší brat Prigožin a vagnerovci odídu, generálny štáb stratí skúsenú jednotku a na jej miesto by potom mohol nastúpiť mladší brat Kadyrov a Achmat,“ napísal Kadyrov v piatok na platforme Telegram.

Jeho bojovníci sú podľa neho pripravení na postup a dobytie tohto bojmi zničeného priemyselného mesta na východe Ukrajiny. „Je to teraz len otázkou hodín,“ dodal.

- reklama -

Samotný Prigožin opakovane kritizoval vedenie ruskej armády a vyčíta mu, že jeho mužom neposkytuje adekvátne vybavenie. Hovorí o veľkých stratách v radoch svojich bojovníkov v Bachmute a obviňuje vedenie v Moskve, že jeho vojakov necháva bez dostatočných dodávok munície.

Zároveň deklaroval, že jeho muži sa z týchto dôvodov do 10. mája z Bachmutu stiahnu.

Boje o Bachmut trvajú od augusta minulého roka. Napriek postupu sa ruským jednotkám — i s účasťou vagnerovcov — stále nepodarilo mesto úplne obsadiť.

Reuters konštatuje, že hoci má mesto Bachmut, kde pred vojnou žilo asi 70.000 obyvateľov, z vojensko-strategického hľadiska sporný význam, obe strany oň zvádzajú urputné boje, v ktorých zaznamenávajú veľké straty.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás