DomáceKáčer odišiel zo strany Demokrati, nebude kandidovať vo voľbách

Káčer odišiel zo strany Demokrati, nebude kandidovať vo voľbách

-

spot_img

Káčer odišiel zo strany Demokrati, nebude kandidovať vo voľbách

Bratislava 9. mája (TASR) – Odchádzajúci minister zahraničných vecí Rastislav Káčer opustil mimoparlamentnú stranu Demokrati ešte 1. mája. Potvrdil to pre TASR. Zároveň informoval o tom, že nebude v septembrových parlamentných voľbách kandidovať za žiadnu stranu.

„Nebudem kandidovať za žiadnu stranu. Nemal som to v úmysle, ani keď som bol pri oznámení Demokratov. Nebudem kandidovať a ani sa uchádzať o žiadnu medzinárodnú funkciu,“ uviedol Káčer pre TASR.

Stranu Demokrati predstavili začiatkom marca. Jej lídrom je dočasne poverený premiér Eduard Heger. Káčera vtedy predstavili ako súčasť predsedníctva Demokratov.

Káčer sa rozhodol požiadať prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť rezort zahraničných vecí. V piatok (5. 5.) to potvrdila prezidentská kancelária. Stalo sa tak deň po tom, ako sa rozhodol z kabinetu odísť dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás