fbpx
DomáceKáčer odišiel zo strany Demokrati, nebude kandidovať vo voľbách

Káčer odišiel zo strany Demokrati, nebude kandidovať vo voľbách

-

Káčer odišiel zo strany Demokrati, nebude kandidovať vo voľbách

Bratislava 9. mája (TASR) – Odchádzajúci minister zahraničných vecí Rastislav Káčer opustil mimoparlamentnú stranu Demokrati ešte 1. mája. Potvrdil to pre TASR. Zároveň informoval o tom, že nebude v septembrových parlamentných voľbách kandidovať za žiadnu stranu.

- reklama -

„Nebudem kandidovať za žiadnu stranu. Nemal som to v úmysle, ani keď som bol pri oznámení Demokratov. Nebudem kandidovať a ani sa uchádzať o žiadnu medzinárodnú funkciu,“ uviedol Káčer pre TASR.

Stranu Demokrati predstavili začiatkom marca. Jej lídrom je dočasne poverený premiér Eduard Heger. Káčera vtedy predstavili ako súčasť predsedníctva Demokratov.

Káčer sa rozhodol požiadať prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť rezort zahraničných vecí. V piatok (5. 5.) to potvrdila prezidentská kancelária. Stalo sa tak deň po tom, ako sa rozhodol z kabinetu odísť dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás