fbpx
NázoryJuraj Draxler: Čo nás po lete čaká

Juraj Draxler: Čo nás po lete čaká

-

Juraj Draxler: Čo nás po lete čaká

Juraj Draxler: Čo nás po lete čaká

  1. Jeseň asi už bude posledné obdobie vládnutia tohto divotvorného zoskupenia. V októbri-novembri už začne byť mnohým zreteľné, že to títo proste neuvládzu tlačiť ani čisto vecne. Do Plánu obnovy natlačili veci, ktoré nebudú schopní realizovať. Médiá to mesiace ignorovali, lebo tomu nerozumejú, ale bude stačiť jeden list Európskej komisie, ktorý niekto zverejní, aby konečne vypukol škandál.
  2. Medzitým už teraz v lete parlament buď prijme pár zákonov ktoré v teréne spravia strašný chaos, alebo neprijme a to spôsobí, že sa koalícia nesmierne doháda. (Ide o tri zákony z dielne podpredsedu vlády Holého a o školské zákony z dielne Popletka Grohlinga.) Remišová kvôli digitalizácii a eurofondom začne hľadať, po ktorých kanáloch sa dá najľahšie presúvať.
  3. Neustane ani vojna policajtov a prerastie do Vojny kmotrov. Sponzori jednotlivých zoskupení už na seba začínajú byť značne nabrúsení a ono sa to dosť prejaví.
  4. Všetci začnú od leta pripravovať predvolebnú kampaň. Novinári takmer pred každými voľbami zvyknú vytiahnuť klišé, že toto bude najšpinavšia kampaň, ale tentokrát sa možno aj trafia. Špiny bude lietať riadne.

Ja osobne sa na to vôbec neteším. Vždy som si prial žiť v krajine, kde sa nerieši špina, ale reálne veci: čo krásne sa postaví, kde sa budú decká hrať, ktorá stanica metra alebo mestskej rýchlodráhy sa dá v daný rok do prevádzky.


Ak mám byť úprimný, jediná vec, ktorá ma tu drží, je, že mám šťastie na ľudí okolo seba. Obrovské šťastie na ľudí, ktorí veria v Slovenskú republiku, v seba, v budúcnosť.
Netreba si klamať, na jeseň to bude obrovský boj. A v boji nezáleží na jednotlivcovi, ale na tom, akých ľudí má okolo seba.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás