fbpx
NázoryJuraj Blanár: PÁNI HEGER A KÁČER NEOCHRAŇUJÚ SLOVENSKÚ ŠTÁTNOSŤ

Juraj Blanár: PÁNI HEGER A KÁČER NEOCHRAŇUJÚ SLOVENSKÚ ŠTÁTNOSŤ

-

Juraj Blanár: PÁNI HEGER A KÁČER NEOCHRAŇUJÚ SLOVENSKÚ ŠTÁTNOSŤ

Maďarský premiér V. Orbán použil na futbalovom zápase šál s mapou Uhorska. Uhorska v hraniciach spred Trianonu,kedy si Maďari nárokovali aj tzv. Felvidék, čiže územie dnešného Slovenska. Takýto revizionizmus odmietame. Maďarská strana by mala konečne akceptovať stav, že Slovensko je samostatným štátom.

Na druhú stranu sa nedivím, že si toto dovolí maďarský premiér v takejto citlivej veci, keďže premiér E. Heger je obyčajným hovorcom vlády,pre ktorého obhajoba zvrchovanosti a celistvosti vlastného štátu nič neznamená. A to si 1.januára budeme pripomínať 30. výročie Slovenskej republiky.

Pre osvieženie pamäti pripomeniem, ako E. Heger rečnil v Ostrihome pod cudzou vlajkou bez toho, aby sa voči tomu ohradil. Akokoľvek sa nám môžu zdať sympatické kroky V.Orbána, ktorý sa predovšetkým stará o svojich občanov, tak takéto nápadné symboly prejavujúce revizionizmus sú absolútne neakceptovateľné.

Považujem za nedostatočné vyjadrenie ministra zahraničných vecí SR len na FB. Mal konať v rámci diplomatických možností (ani len oficiálne vyjadrenie na webe ministerstva), aby upozornil maďarskú stranu, že slovenské hranice sú vytýčené od skončenia prvej svetovej vojny a nič sa na tom nezmení, pretože pre ministra Káčera sú iné priority ako obhajovať záujmy Slovenskej republiky.

Strana SMER-slovenská sociálna demokracia má a vždy mala záujem o dobré vzťahy s Maďarskom, ale musí to byť na báze vzájomného rešpektu.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás