fbpx
NázoryJuraj Blanár o rizikách povinných kvót v súvislosti s...

Juraj Blanár o rizikách povinných kvót v súvislosti s prejavom Ursuly von der Leyenovej

-

Juraj Blanár o rizikách povinných kvót v súvislosti s prejavom Ursuly von der Leyenovej

POVINNÉ KVÓTY ZNOVA V HRE?

Kým celé Slovensko riešilo masovo návštevu pápeža Františka, v ruchu informácií zanikol mimoriadne závažný prejav predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, v ktorom naznačila de facto návrat povinných migračných kvót.

Slovensko?? malo počas našej vlády jasný postoj k otázke migrácie – odmietlo povinné kvóty a jasne deklarovalo svoje hodnotové civilizačné postoje. Aktuálny prejav predsedníčky Európskej komisie o stave Únie naznačuje, že by chcela tému povinných kvót opätovne otvárať. Predsedníčka Leyenová vo svojom prejave hovorí o hľadaní konsenzu v spôsobe riadenia migrácie v rámci budovania európskeho migračného systému, na ktorom sa má podieľať každý členský štát. Ide o tzv. Nový pakt o migrácii a azyle zo septembra 2020.

Za kvetnatými rečami o ochrane najslabších sa však opäť môže skrývať bezpečnostná hrozba v podobe nekontrolovaného presúvania sa ľudí s inými pohnútkami ako zachrániť si vlastný život. „Chcem však jasne povedať: ak sa zaktivizujeme, očakávam, že sa zaktivizujú aj členské štáty,“ tvrdí Leyonová v Správe o stave Únie. V dôsledku situácie v Afganistane však reálne hrozí☝ ďalšia migrantská vlna a s ňou súvisiace riziká terorizmu, na čo upozorňujú aj predstavitelia Veľkej Británie či Turecka.

Slovensko nepotrebuje povinné kvóty, ako sme to už urobili počas našej vlády v roku 2015, a toto odkazujeme? predsedníčke Európskej komisie.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás