fbpx
NázoryJedni sa boja Covidu, druhí vakcíny, pritom sme všetci...

Jedni sa boja Covidu, druhí vakcíny, pritom sme všetci v rovnakej pasci: Náš strach im vyhovuje, tvrdí Banáš (VIDEO)

-

Jedni sa boja Covidu, druhí vakcíny, pritom sme všetci v rovnakej pasci: Náš strach im vyhovuje, tvrdí Banáš (VIDEO)

Kedy človek najviac drží hubu a krok? Autor mnohých diel Jozef Banáš vo videu zverejnenom na Facebooku skonštatoval, prečo politikom vyhovuje náš strach.

Keď sa človek bojí, najlepšie sa ovláda

„Užasnutý som konštatoval nový fenomén, ktorý vstúpil do našich životov a ten sa volá strach,“ uviedol Banáš po tom, ako precestoval Slovensko a debatoval s desiatkami svojich čitateľov.

„Jedni sa boja covidu a dôsledkov, druhí sa boja vakcíny proti covidu a dôsledkov. Dokonca tieto dve skupiny sa začínajú medzi sebou až nenávidieť. A pritom, žiaľ, obe skupiny sme všetci v rovnakej pasci, v rovnakej pasci strachu, ktorá niekomu mohutne vyhovuje, pretože keď sa človek bojí, tak je najľahšie manipulovateľný, najlepšie sa ovláda a najviac drží hubu a krok,“ vysvetlil.

Nádherná smrť v Altaji

Podľa slov uznávaného prozaika sa človek najviac bojí smrti. K tejto myšlienke dodal prirovnanie smrti k žatve, ktoré citoval zo svojho minuloročného románu Nádherná smrť v Altaji. „Dobrý hospodár, ktorý sa celý život staral o svoju roľu, kedy ju zasial, hnojil, zalieval, sa na žatvu teší. Hospodár, ktorý svoj život premrhal, tak sa žatvy bojí. Ja si myslím, že stojí za to trošičku sa ponamáhať, aby tá naša žatva bola radostné očakávanie, aby sme tie životy žili tak, ako sa patrí na dobrého hospodára,“ uzavrel Banáš.

Autor: Tibor Sipos

Zdroj: hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Diplomatické vyjadrenie. Pán Banáš, sú aj takí – čo sa NEBOJA. Len všetkému rozumejú a podľa toho konajú.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás