fbpx
DomáceJ. Blanár: Ak vznikne úradnícka vláda bez konzultácie s...

J. Blanár: Ak vznikne úradnícka vláda bez konzultácie s NR SR, nezíska dôveru

-

J. Blanár: Ak vznikne úradnícka vláda bez konzultácie s NR SR, nezíska dôveru

Bratislava 9. mája (TASR) – Ak vznikne úradnícka vláda bez konzultácie s parlamentnými stranami, nezíska dôveru parlamentu. Skonštatoval to podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD). Opakovane apeluje, aby prezidentka Zuzana Čaputová o zložení kabinetu úradníkov rokovala so stranami a aby sa schválil skorší termín predčasných parlamentných volieb.

- reklama -

„Ak by vznikla úradnícka vláda bez konzultácie parlamentných strán, nemôže získať dôveru v parlamente po 30 dňoch a bude to viesť len k prehlbovaniu krízy, ktorá tu v súčasnosti je,“ povedal Blanár. Uviedol, že zatiaľ strana nedostala pozvanie od hlavy štátu na rokovanie.

Prezidentka má podľa neho stále priestor diskutovať so stranami, keďže nepredstavila nominantov do jednotlivých rezortov, iba predsedu vlády. Medializované mená komentovať nechcel. Čo sa týka avizovaného premiéra a súčasného viceguvernéra Národnej banky Slovenska Ľudovíta Ódora, pripomenul jeho predošlé pozície poradcu bývalých premiérov. Blanárovi v avizovanom kabinete odborníkov chýba aj niekto ľavicovo zmýšľajúci.

Bez možnosti posunu termínu volieb by Smer-SD podľa jeho slov úradníckemu kabinetu dôveru v parlamente nedal. Podotkol, že vláda bez dôvery bude ťažko presadzovať niektoré veci v NR SR. Ak by však pripravil takýto kabinet dobré návrhy, napríklad na riešenie vysokých cien potravín či pomoc ľuďom, vedela by strana podľa neho zmeny podporiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás