fbpx
ZahraničnéIniciatívy z Číny a Afriky by mohli slúžiť ako...

Iniciatívy z Číny a Afriky by mohli slúžiť ako základ pre mier na Ukrajine, povedal Putin

-

Iniciatívy z Číny a Afriky by mohli slúžiť ako základ pre mier na Ukrajine, povedal Putin

BRATISLAVA 30. júla (SITA) – Ruský vodca Vladimir Putin vyhlásil, že nezamieta ideu mierových rokovaní o Ukrajine. Po stretnutí s africkými lídrami v Petrohrade povedal, že ako základ pre nájdenie mieru by podľa neho mohli poslúžiť mierové iniciatívy z Číny a Afriky. Šéf Kremľa, ktorý vo februári 2022 spustil inváziu na Ukrajinu, tiež vyhlásil, že je ťažké zaviesť prímerie, keď ukrajinská armáda vedie ofenzívu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Rusko a Ukrajina už skôr vyhlásili, že nebudú rokovať o mieri bez istých podmienok. Kyjiv chce obnovenie ukrajinských hraníc tak, ako boli v roku 1991, s čím Kremeľ ostro nesúhlasí. Moskva argumentuje, že pre rokovania je dôležité, aby Ukrajina prijala „novú teritoriálnu realitu“.

Putin na tlačovej konferencii v sobotu v noci povedal aj to, že nemajú plány na zintenzívnenie akcie na ukrajinskom fronte. Moskva tiež podľa neho po tohtomesačnom výbuchu na Krymskom moste vykonala preventívne údery.

Tiež bránil zatýkanie kritických hlasov v Rusku. Odôvodnil to tým, že niektorí ľudia chcú ublížiť krajine zvnútra.

https://www.bbc.com/news/world-europe-66351867

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás