DomáceInaugurácia Čaputovej a Nová Kiskova strana, teraz už naozaj...

Inaugurácia Čaputovej a Nová Kiskova strana, teraz už naozaj…

-

spot_img

Inaugurácia Čaputovej a Nová Kiskova strana, teraz už naozaj…

Inaugurácia Zuzany Čaputovej. Jej prejav bol aspoň sčasti naozaj jej, neohúril, ale nebola to ani taká umelina ako u Kisku. Dajme jej sto dní a uvidíme. Napriek tomu jej squadra poradcov nič dobré neveští. Najhoršie sklamanie zboru poradcov – juristút Peter Kubina, ktorý sa nechválne preslávil výrokom, že ústava sa nemá interpretovať gramaticky, čím prerazil akékoľvek dno. Je to to najhoršie, čo bolo okolo Kisku a definitívne a doživotne sa tak profesijne zdiskreditoval. Naopak, pozitívne prekvapenie: poradkyňa pre sociálne otázky Zuzana Kusá, silne sociálne cítiaca, zaoberajúca sa roky fenoménom chudoby. Do kolektívu okolo Čaputovej sa nehodí, uvidíme, aký vplyv si vydobyje, každopádne držíme palce.

Kiskova nová strana je už jasná. Bude vraj „Za ľudí“. Ide o to, akých… Jeho squadra: Juraj Šeliga alebo dôkaz o zneužití „slušného Slovenska“, Miroslav Kollár, dnes primátor Hlohovca, predtým riaditeľ Inštitútu pre verejné otázky, ktorý je dodnes Sorosom masívne financovaný a ktorého prezidentom bol Martin Bútora, šéf televíznej rady za Rybníčka, ktorý vždy dôkladne pozametal všetky jeho prešľapy, teda ideálny kádrový profil pre Kiskovu stranu. Ďalej starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký – toho chlapa je pre Kisku škoda, ale jeho dcéra robí u neho v Kancelárii prezidenta SR. No a, samozrejme, v Kiskovom tíme nemôže chýbať ani vyslanec Penty. Top manažér Dôvery Radomír Vereš musí dokončiť to, čo začali Zajac a Pentliarik. Dobre, že tom vieme už teraz. Ex europoslankyňa Jana Žitňanská je tam tiež, lebo ju Beblavý odmietol. Na a nakoniec sa čaká na Veroniku Remišovú. Jej historická úloha by mohla spočívať v tom, že po odchode od Matoviča by mohli preferencie tejto „sekty“ klesnúť niekde pod tri percentá. No a bonus nakoniec. Preferencie Kiskovej strany sú tesne nad šiestimi percentami. Asi polovica sumy, na akej štartoval Procházka. Ako skončil, vieme – na tretine svojej štartovacej pozície. Kiska je až ďaleko na Andrejom Dankom. Na bývalého prezidenta „úctyhodný“ výkon. To by hádam nedal ani nebohý Kováč.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás