fbpx
Domáce(aktualizované) Premiér: Som ochotný vzdať sa postu, ak koaliční...

(aktualizované) Premiér: Som ochotný vzdať sa postu, ak koaliční partneri naplnia záväzky

-

(aktualizované) Premiér: Som ochotný vzdať sa postu, ak koaliční partneri naplnia záväzky

      

Bratislava 21. marca (TASR) – Igor Matovič (OĽANO) je ochotný odstúpiť z postu predsedu vlády a pôsobiť ako jej člen. Podmienkou je však odchod ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), Márie Kolíkovej (Za ľudí) z postu ministerky spravodlivosti a Juraja Šeligu (Za ľudí) z funkcie podpredsedu Národnej rady SR. Premiér to vyhlásil na nedeľnom mimoriadnom tlačovom vyhlásení predsedníctva hnutia OĽANO.


      „Ak koaliční partneri naplnia záväzky, ktoré verejne deklarovali a z ktorých vychádzajú naše požiadavky, som ochotný odstúpiť z pozície predsedu vlády SR a pôsobiť v nej ako jej člen,“ povedal premiér.

- reklama -


      Oznámil zároveň ďalšie požiadavky, ktorými podmieňuje svoj odchod z postu šéfa exekutívy. V prípade nástupcu Kolíkovej požaduje „skúseného odborníka, ktorý nemá politické previazanie na vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho“.

      Podmienkou je tiež odstúpenie predsedníčky zdravotníckeho výboru NR SR Jany Bittó Cigánikovej (SaS). Požiadavkou zo strany OĽANO je aj nové prerozdelenie ministerských postov, a to striktne na základe výsledkov volieb. „SaS sa teda vzdá jedného z ministerstiev, ktoré jej hnutie OĽANO po voľbách prepustilo na svoj úkor,“ objasnil Matovič.


      Zdôraznil, že OĽANO oznamuje stanovisko s tým, že si uvedomuje svoj vlastný podiel zodpovednosti na súčasnej kríze v koalícii a tiež vážnosť situácie. „A uvedomujeme si tiež, že oveľa dôležitejšia ako akékoľvek miesto jednotlivca v tejto vláde je budúcnosť Slovenska a ďalšie pôsobenie demokratickej vlády, nie vlády mafie,“ dodal premiér.


      Koaličná kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V. Napätie bolo v koalícii dlhodobo. SaS a Za ľudí volajú po rekonštrukcii vlády, žiadajú odchod Igora Matoviča z čela vlády. Zo súčasného kabinetu už odišli Marek Krajčí (OĽANO) a Milan Krajniak (Sme rodina). Ak Matovič z postu premiéra neodíde, vládu plánujú opustiť ministri SaS a Za ľudí. Všetci členovia koalície hovoria, že by radi zachovali jej súčasné zloženie, predčasné voľby odmietajú.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

4 COMMENTS

 1. Ak som dobre počúval: tak Matelko sa zasa hrá s nami …
  Kolíková totiž povedala, že ona odstúpi ak odstúpi Matovič. A Matovič teraz vraví, že on odstúpi, ak odstúpi Kolíková… čo bude skôr? sliepka a či vajce?

  • Kolíková povedala, že nebude vo vláde, ktorú vedie Matovič. To znamená ona odstúpi, ak Matovič neodstúpi. To je niečo iné. Matovič teraz chce, aby ona odstúpila v každom prípade.

   • Zbytočnou stratou času („de facto“ blbosťou!) je, zaoberať sa múdro táraninami blbcov. 😉

 2. Tento „Pako“ by si mal veľmi rýchlo hľadať nejakú krajinu (najlepšie za morom) aby mu tú s prepáčením „chorú jeb**tú hlavu “ nerozkopal nasratý dav pred úradom vlády . Ponáhľaj sa tupec.
  Ja viem že tvoje „0“ IQ to nechápe. To je len dobrá rada.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás