fbpx
ZahraničnéHnutie "lásky" Black Lives Matter rozpútalo v Bruseli peklo

Hnutie „lásky“ Black Lives Matter rozpútalo v Bruseli peklo

-

Hnutie „lásky“ Black Lives Matter rozpútalo v Bruseli peklo

Belgicko: Pokojná demonštrácia hnutia Black Lives Matter sa zvrhla na rabovanie

      Brusel 14. marca (TASR) – Niekoľko policajtov bolo zranených, keď došlo k násiliu a rabovaniu počas sobotňajšej demonštrácie hnutia Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží – BLM) v belgickom mesta Liege, informovala agentúra AFP.


      Účastníci protestného pochodu chceli podporiť ženu, ktorá bola v pondelok v meste zatknutá za „rebéliu“ a následne obvinila políciu z rasizmu. Polícia obvinenie odmietla tvrdiac, že žena sa vzpierala zatknutiu.


      Hovorkyňa polície uviedla, že v sobotu sa „mladí ľudia pripojili k skupine pokojných demonštrantov, od ktorej sa neskôr odpojili a išli plieniť do centra“. „Hádzali kamene na hlavnú policajnú stanicu a policajné vozidlá,“ uviedla pre AFP, dodajúc, že dav sa podarilo rozohnať až viac ako 250 policajtom s pomocou troch vodných diel.


      „Deväť zranených osôb bolo prevezených do nemocnice, vrátane piatich policajtov,“ povedala hovorkyňa s tým, že zatýkanie pokračuje. Uviedla, že jedného policajta previezli do nemocnice po tom, ako ho zrazili z motocykla a napadli. „Vyrabovali celý McDonald’s,“ dodala.


      Polícia vyzvala občanov, aby nechodili do centra a starosta mesta povedal obchodníkom v postihnutej oblasti, aby zatvorili svoje prevádzky.


      Na miesto boli privolané policajné posily a poriadok v centre mesta sa poradilo obnoviť až v neskorých nočných hodinách.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

5 Komentáre

  1. “ Polícia vyzvala občanov, aby nechodili do centra a starosta mesta povedal obchodníkom v postihnutej oblasti, aby zatvorili svoje prevádzky. “
    Pán starosta, prevádzkovatelia podnikov žijú z toho čo zarobia. Váš plat je výsledkom ich práce a platenia daní, za ktoré ste im povinný zabezpečiť okrem iného bezpečnosť. Rovnako občania majú právo slobody pohybu, pri ktorom ste tak isto zodpovedný za ich bezpečnosť.
    Samozrejme, že zo strachu pred obvinením z rasizmu sa s demonštrantmi BLM musí zaobchádzať v rukavičkách (z 9 zranených je 5 policajtov) a potom to takto dopadne. Keby demonštrovalo WLM, tak sú označení za rasistov a vodné delá by boli hneď na začiatku.
    Kým si všetci neuvedomia, že BLM aj WLM sú rasistické a nezačnú ich tak aj riešiť, nebude pokoj.
    Jediné správne je ALM (All lives ….)

  2. Policati, otroci režimu, potvrdili kto sú v Belgicku, zavrazdením Slováka! Nezabúdame! BaLáM “ bohovia“ odplácajú aj jeho zmarený život!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás